PORAZ MANUTD-A

'Redsi' bi se nakon ovakve pobjede trebali crveniti

06.03.2016 u 19:45

U susretu 29. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na gostovanju pobijedio Crystal Palace 2:1, dok je Manchester United izgubio kod West Bromwich Albion 0:1.

Liverpool je stigao do pobjede s igračem manje i premda je gubio 0:1, a pobjednički pogodak postigao je Christian Benteke u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Domaćin je poveo u 48. minuti golom Joea Ledleyja, a u 62. minuti je Liverpool ostao s igračem manje nakon što je isključen James Milner.

Ipak, 'redsi' su izjednačili u 72. minuti preko Roberta Firmina, a pobjedu gostima donio je Benteke u šestoj minuti nadoknade iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca. Sudačka odluka Andrea Marriner izazvala je bijes domaćina, a 'najluđi' je bio menadžer Palacea Alan Pardew

'Osjećam se kao da su nas opljačkali. Da je ovakva situacija bila pred golom Liverpoola sudac nikada ne bi dosudio kazneni udarac', kazao je Pardew. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za Liverpool.

U drugom nedjeljnom okršaju West Bromwich Albion je golom Salomona Rondona u 66. minuti pobijedio Manchester United 1:0. 'Crveni vragovi' su od 26. minute igrali bez isključenog Juana Mate. Bio je to prvi poraz Uniteda na stadionu Hawthorns nakon 1984. godine.