teška pobjeda

Real preživio pakao San Mamesa, Zidane zamijenio Modrića i Ronalda

18.03.2017 u 21:01

Gostovanja u srcu Baskije, kod Athletica u Bilbau, već su tradicionalno teška za madridski Real. No, 'kraljevi' su nakon velike borbe u neizvjesnoj utakmici uspjeli pobijediti 2:1

Karim Benzema je u 25. minuti doveo Real u vodstvo, a za Baske je izjednačio Aritz Aduriz (65). No, tri minute kasnije pobjedu je Kraljevskom klubu donio Brazilac Casemiro.

Gostovanje u Bilbao tradicionalno su teška za Real Madrid, u srcu Baskije 'kraljevski klub' nikad nije bio omiljen, a domaći su igrači uvijek posebno 'nabrijani' na utakmice s 'mrskim' gostima iz glavnoga grada. Tako je bilo i sada, Athletic je odigrao dobru utakmicu, a Realov golman Keilor Navas u nekoliko je navrata bio na velikim mukama.

Luka Modrić je igrao 62. minute, a Mateo Kovačić je ostao na klupi Reala. Iznenađujuća je bila i odluka Zinedinea Zidanea u 79. minuti kad je iz igre izvadio Cristiana Ronalda. Portugalcu, koji je asistirao za oba Realova gola, se taj Zizouov potez nije svidio...

'Luku sam promijenio jer sam tražio ravnotežu u momčadi', rekao je Zidane i nastavio:

'Zamjena Ronalda? Ništa posebno, pa i njega se može zamijeniti ponekad! Vjerujte da je sretan zbog ove pobjede.'

Na kraju je pohvalio i sjajnog golmana Navasa koji se nedavno našao na meti oštrih kritika.

'Dugo traje ta debata oko golmana, a nadam se da je sada konačno gotova. Svima mora biti jasno da nas je danas Navas spasio.'