ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Real nemoćan pokraj sjajnih Tomića i Barce

10.05.2014 u 20:11

U sklopu 32. kola španjolske košarkaške lige Endese Barcelona je u svojoj dvorani razbila vodeći Real Madrid rezultatom 86:75

Ante Tomić odigrao je sjajnu utakmicu, naročito u prvom poluvremenu. Hrvatski je centar okončao prvih 20 minuta s 12 poena i tri skoka uz stopostotni učinak iz igre (6-6). U drugom je poluvremenu stao s poenima, ali je zato pridodao pet skokova, a susret je završio i sa po asistencijom, izgubljenom i osvojenom loptom.

Najbolji pojedinac susreta bio je Papanikolau sa 18 koševa i 12 skokova, dok je najbolji strijelac bio Abrines (20). Kod Reala je Mirotić bio najefikasniji s 19 koševa.

Spomenimo da je Barcelona usmjerila utakmicu od prve četvrtine koju je dobila rezultatom 21:10, a na poluvrijeme je otišla s +10. U posljednjih se 10 minuta ušlo s čak 22 razlike za katalonski sastav, a potom je Real u završnici samo ublažio poraz.