euroliga

Real melje i bez Hezonje. Evo zašto nije igrao protiv Asvela

28.12.2023 u 23:38

Košarkaši madridskog Reala nastavili su dominirati ovosezonskom Euroligom te su na gostovanju, u ogledu 17. kola, pobijedili francuski Asvel 77-76.

Madriđanima je bila dovoljno samo odlično odrađena posljednja četvrtina, odnosno, serija od čak 19-2 u uvodnih sedam minuta posljednje dionice u koju su ušli sa zaostatkom za Asvelom, jednom od najslabijih momčadi Eurolige. U samoj završnici domaćin je zaprijetio, izjednačio je na 74-74 te je imao u zadnjoj sekundi šut za pobjedu, ali nije uspio Realu zadati drugi poraz u sezoni.

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja zbog gripe nije igrao na ovom gostovanju za Real kojeg su predvodili Vincent Poirier sa 17 poena i sedam skokova te Walter Tavares sa 16 koševa i 12 skokova.

U turskom derbiju Fenerbahce je kao gost pobijedio Anadolu Efes 89-84. U pobjedničkom sastavu prednjačili su Nigel Hayes-Davis s 24 poena i šest skokova, dok je Nick Calathes dodao 17 uz osam asistencije.

Kod Anadolu Efesa najbolji je bio Shane Larkin s 28 koševa te po pet skokova i asistencija, dok je hrvatski centar Ante Žižić za Anadolu Efes odigrao tek pet minuta. Ostao je bez poena, a upisao je dva skoka i jednu asistenciju.

Uvjerljivo vodeći na ljestvici i dalje je Real koji sada ima omjer 16-1. Slijedi ga Virtus Bologna s omjerom 12-5, dok Barcelona uz utakmicu manje ima 11-5. Po deset pobjeda i sedam poraza imaju Fenerbahce, Maccabi i Panathinaikos.