španjolska liga

Real Madrid je i bez pomoći Luke Modrića razbio Mallorcu; 'kraljevi' su im utrpali šest golova, a hat-trick zabio je Asensio

23.09.2021 u 00:11

U utakmici 6. kola španjolske lige Real Madrid je na svom terenu svladao Mallorcu 6:1...

Golijadu na Santiago Bernabeu je otvorio Karim Benzema golom za 1:0 već u 3. minuti utakmice, da bi u 24. minuti Marco Asensio zabio za 2:0.

Samo minutu kasnije Mallorca se vraća u igru. Lee Kang-In postiže gol za 2:1.

No, to je bilo sve od gostujuće momčadi jer Asensio već u 29. minuti ponovo trese mrežu Mallorce za prednost 'kraljeva' od 3:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon deset minuta igre u nastavku Real stiže i do četvrtog gola. Hat-trick postiže Asensio za 4:1.

Napadi Reala nisu stali ni nakon četvrtog gola. Promašili su domaći dosta toga, ali su zabili još dva gola.

Prvo je Karim Benzema u 78. minuti zabio za 5:1, a zatim je Isco u 84. minuti pogodio za konačnih 6:1.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić ovaj je susret odgledao s klupe za pričuve, trener Carlo Ancelotti ga je odlučio odmoriti...

Real je nakon šest odigranih kola prvi na ljestvici sa 16 bodova, a u šest utakmica 'kraljevi' su zabili čak 21 gol.

Sevilla je na svom stadionu pobijedila Valenciju 3:1 i probila se na treću poziciju, a Ivan Rakitić je igrao za domaće od 56. minute.

Uvjerljivu pobjedu ostvario je i Villarreal protiv Elchea. Bilo je 4:1 za 'žutu podmornicu'.