težak poraz

Razočarani trener juniora Milana priznao: Moji igrači ovo još nikad nisu doživjeli

22.04.2023 u 09:27

Trener juniora Milana Ignazio Abate (36) nije bio raspoložen nakon 3:1 poraza od Hajduka u polufinalu Lige prvaka mladih. Proslavljeni bek 'rossonera' pokušao je pronaći razloge neuspjeha

'To je nogomet. U prvih 25 minuta bili smo vrlo zbijeni...', započeo je analizu utakmice trener juniora Milana Ignazio Abate (36) te dodao:

'Ali unatoč tome u prvom poluvremenu je to bio izjednačen dvoboj. Nije bilo lako, moji igrači su bili nervozni jer su se prvi put susreli s ovakvim navijačima. Drugi dio smo otvorili dosta bolje, ali smo u našem najboljem trenutku primili gol. Unatoč tome, reagirali smo, stvarali šanse, ali smo onda primili i drugi gol... Sreća nije bila na našoj strani. Nemam što zamjeriti igračima. Pokazali smo karakter, igrači su sve što su imali ostavili na travnjaku.Čestitam Hajduku i želim im sreću u finalu.'

• +23
Hajduk - Milan, polufinale juniorske Lige prvaka, 2022/23. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Da, juniori Milana imali su priliku osjetiti kako je to igrati pred pravim navijačima jer 'bile tiće' je u Ženevi došlo podržati više od 5000 navijača. Torcida je svojim navijanjem napravila pravi spektakl na tribinama i pogurala svoje ljubimce do finala juniorske Lige prvaka. Možemo samo zamisliti kako će tek biti na finalu u ponedjeljak...