KOPIĆ SRETAN ZBOG BODA

Razočarani Kek najavio rezove u svlačionici Rijeke

13.12.2015 u 20:20

Suprotno najavama, ali u skladu s posljednjim međusobnim ogledima, Rijeka i Slaven Belupo remizirali su na Rujevici, odigravši 1:1 u posljednjoj utakmici 20. kola MAXtv Prve lige

Rijeka je za nastavak 'mrtve trke' s Dinamom trebala pobjedu protiv Slaven Belupa. No u skladu s prethodnim ogledima, a posljednjih pet završili su bez pobjednika, i ovaj je okončan remijem - 1:1

'Zadovoljan sam načinom na koji smo se prezentirali i, gledajući kako smo odigrali prve dvije međusobne prvenstvene utakmice, kada nam je Rijeka napravila kudikamo više problema nego je to bilo u ovoj, bez obzira na šansu Jugovića u zadnjoj minuti, bili smo jako dobar rival i nadigravali smo se. Težili smo igri naprijed, imali smo svoje prilike, a čak smo i mogli dobiti utakmicu', izjavio je trener gostiju Željko Kopić

'Rekao sam dečkima u svlačionici - ako izdržimo do 70. minute i ne primimo drugi gol, bit ćemo vrlo blizu toga da dobijemo utakmicu. Na taj način ona se i odvila. Za razliku od početka prvenstva, kondicijski smo jako napredovali i vidim da dečki mogu odraditi dugačke dionice te sam bio siguran da nećemo izgubiti.'

Trener Rijeke Matjaž Kek pak svojim je navijačima htio priuštiti pobjedu za oproštaj od Rujevice. Unatoč dobroj i borbenoj igri, pobjeda je izostala.

'Previše smo pali u drugom poluvremenu i nismo bili u stanju konkretno odigrati, naročito u sredini, a ni promjene nisu doprinijele pomaku u igri. Nakon serije grešaka primili smo taj gol. Bilo je teško vratiti se, iako smo u zadnjim sekundama imali priliku. U zadnje vrijeme jednostavno preslabo trčimo, premalo je agresivnosti, kao da će sve doći samo od sebe. Neki igrači su ljuti što ne igraju, neki istrošeni, sezona je duga, ali nakon utakmice u petak podvući ćemo crtu.'

Trener Kek otkrio je još jedan problem.

'Svi govorimo o psihološkoj pripremi. Dečki moraju živjeti za sve to skupa. Ukazala nam se dobra prilika da budemo u vrhu hrvatskog nogometa, ali na lagan način smo je prokockali. Teško dolazimo do golova, nedostaje nam ideje, a greške koje radimo nas kažnjavaju. Mene kao trenera smeta to što igrači koji su manje igrali kao da su ljuti, jer kada dobiju priliku, onda ne dobijemo ništa od njih. Ali čekajmo zadnju utakmicu pa ćemo podvući crtu', zaključio je Kek

Osijek - Dinamo Zagreb 0:1
Rijeka - Slaven Belupo 1:1