• Zadnja izmjena 07.11.2010 20:53
  • Objavljeno 07.11.2010 u 20:12
Medveščak-Red Bull, Robert Kristan

Izvor: Cropix / Autor: Neja Markičević / CROPIX

Nevjerojatno je kako je ove sezone Medvjede napustila sreća. Imali su u nedjelju vodstvo od 6:3 samo 10 minuta prije kraja utakmice, a onda su dopustili hokejašima Red Bulla da prvo smanje na 4:6, a potom bez golmana na vratima zabiju čak dva pogotka i izjednače 15 sekundi prije kraja. U produžetku nije bilo šanse

Na početku nove sezone Red Bull je protutnjao Ledenom dvoranom i s lakih 5:0 porazio Medveščak. Onda je prošlog petka zagrebački klub propustio veliku priliku pobijediti u Salzburgu - osvojen je tek bod, a u trećoj ovosezonskoj utakmici prilika je bila uvjerljivo najveća, no Fortuna ponovno nije bila na strani Medvjeda. Samo 15 sekundi prije kraja Zagrepčani su primili pogodak za izjednačenje i tako prosuli tri gola razlike ostvarenih samo 10 minuta prije kraja susreta.

Počelo je baš kao i u Salzburgu prošlog petka; Medveščak je poveo sa 3:1 u prvoj trećini i trasirao si put prema pobjedi. No za razliku od prethodne utakmice, Red Bull se nije tako brzo oporavio i dostigao rezultat. Banham, Kinashewich i Guidarelli izvrsno su surađivali i zabijali golove kao od šale, pridodali su se i Sandrock i Filewich i ma koliko 'bikovi' bili dobri, to nisu mogli sustići. A onda je stigla posljednja trećina; 10 minuta prije kraja na semaforu je svjetlilo 6:3 za Medveščak, puna Ledena dvorana raspjevano je slavila pobjedu, no dečki iz Red Bulla imali su drugačije planove.

Prvo je Tomas Koch smanjio na 4:6 u 52. minuti, a onda je Marco Pewal minutu i pol prije kraja doveo utakmicu na rub. Red Bull je igrao bez golmana, Pewal je prvo sam iskoristio asistenciju Ryana Duncana, da bi 15 sekundi prije kraja asistirao Danijelu Boisu i osigurao 'bikovima' produžetak. U dodatnom vremenu prilike za Medveščak nije bilo; Duncan je zabio pobjednički gol, ponovno na asistenciju Pewala, i rastužio šokirane Medvjede.

Šteta, bila je to izvrsna prilika za Medveščak da konačno ove sezone uzme 'skalp' prvacima. Sad predstoji dvotjedna pauza tijekom koje će igrači imati priliku zaliječiti ozljede i skupiti energiju i snagu za nastavak natjecanja. Medvjedi su unatoč samo jednom osvojenom bodu i dalje na četvrtom mjestu Ebel ljestvice.