PREMIERSHIP

Razigrani Liverpool na Anfieldu uvalio pet komada i zadržao nadu za osvajanje prvenstva

26.04.2019 u 22:52

U prvoj utakmici 36. kola engleskog nogometnog prvenstva na Anfieldu je Liverpool svladao Huddersfield Town 5:0 te se vratio na prvo mjesto ligaške ljestvice, barem dok Manchester City ne odigra svoj susret (nedjelja protiv Burnleyja)

'Redsi' čekaju na naslov od 1990., kada su zadnji puta podigli pobjednički pehar (18. u svojoj povijesti). Dakle, suša traje čak 29 godina, a ove sezone Liverpool je izgledao sjajno u Premiershipu.

Na nesreću Kloppove družine u prvenstvu je još impresivniji bio Manchester City, aktualni prvak koji je u zadnja tri kola ušao s bodom prednosti (89-88).

Zato Liverpool ni pod razno nije smio kiksati pred svojim navijačima protiv posljednjeg Huddersfield Towna koji je već odavno izgubio premijerligaški status.

Otpor gostiju popustio je već poslije 15 sekundi kada je pogodio Naby Keita, a u 23. minuti već je bilo 2:0 kada je precizan bio Sadio Mane.

Svima je bilo jasno da neće biti nikakvog iznenađenja, a do odmora vidjeli smo još jedan pogodak, strijelac je bio Mohamed Salah u prvoj minuti sudačke nadoknade.

• +4
Liverpool - Huddersfield Town, 36. kolo Premiershipa, 2018/19. Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

U nastavku je tempo malo pao, ali je u 66. Anfield proključao četvrti put, svoj drugi pogodak za 4:0 dao je Sadio Mane. Golijadu je zaključio Mohamed Salah svojim drugim golom u 83. minuti za konačnih 5:0.

Liverpool je svoj posao obavio, zadržao nadu za titulu te prebacio pritisak na Manchester City koji za razliku od momčadi s Anfielda ovisi samo o sebi. Kloppova družina iz 36 utakmica ima 91 bod, a Manchester City 89 iz 35 utakmica.

Dejan Lovren je u dresu domaćeg sastava odradio svih 90 minuta.