ovacije nakon zatvora

Rasplakao se zbog navijača; Ivan Leko ni u ludilu nije očekivao ovakav doček

20.10.2018 u 09:33

Club Brugge je na svom terenu u 11. kolu belgijskog prvenstva dočekao Waasland-Beveren. Bila je to prva utakmica nakon što je Ivan Leko završio u istražnom zatvoru u velikoj akciji belgijske policije pod sumnjom da je sudjelovao u namještanju utakmica i pranju novca od transfera

Ivan Leko je, nakon ispitivanja i noći provedene u istražnom zatvoru, pušten na slobodu te je nastavio sa svojim poslom. Trenera Cluba Bruggea navijači su dočekali i nakon puštanja iz zatvora, dali su mu bezrezervnu podršku, no ovo je bila prva utakmica nakon velikog skandala koji još potresa belgijski nogomet.

Club Brugge je na svom terenu dočekao Waasland-Beveren, a navijači su još jednom pokazali što misle od našem treneru. Ovacije, pjesme i transparenti podrške, hrvatske zastave... Sve je to bilo samo mali dio dekoracije na tribinama stadiona u Bruggeu.

Na kraju je Ivan Leko nije izdržao, dirnut takvom iskrenom i masovnom podrškom, pustio je suzu... Na njegovu žalost, čini se kako su njegovi igrači još u šoku nakon svega te su odigrali samo 1:1 protiv momčadi s dna prvenstvene ljestvice. Club Brugge poveo je u 55. minuti golom Vanakena, a gosti su preko Velliosa u 60. minuti postavili konačnih 1:1.

Za Club Brugge su golman Karlo Letica i Matej Mitrović odigrali svih 90 minuta, dok je Karlo Lulić za goste igrao od 51. minute.

• +10
Ivan Leko, trener belgijskog nogometnog prvoligaša FC Brugge Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

'U isto sam vrijeme i oduševljen i tužan', kazao je Ivan Leko nakon utakmice i pojasnio:

'Oduševljen sam jer su nas navijači bodrili cijelu utakmicu, a tužan sam jer im nismo poklonili pobjedu. Hvala navijačima na ovakvoj podršci u trenutku kada prolazim kroz kalvariju.'