19.09.2016 u 14:18

• +11

9. kolo MAXtv Prve lige, HNK Rijeka - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletić

Nogometaši Rijeke u derbiju su 9. kola Prve HNL na Rujevici deklasirali Dinamo 5:2 (2:0) i tako zadržali vodeću poziciju nakon prve četvrtine prvenstva. Najavljivao je Dinamov počasni predsjednik Mirko Barišić da bi Kranjčar trebao dobiti otkaz ne pobijedi li, no odluku je donio sâm Cico

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su nogometaši Rijeke te su s velikih 5:2 deklasirali Dinamo i povećali prednost na tablici. Sada drugom Osijeku bježe bod, a trećem Dinamu čak četiri boda.

Dinamo pak nastavlja seriju poraza - nakon Osijeka i Lyona ovo je dakle treći u nizu. A Mirko Barišić najavio je otkaz Kranjčaru ne pobijedi li na Rujevici.

Nije trebao Barišić čekati povratak u Zagreb jer Kranjčar je odlučio prerezati ovaj čvor, izjavivši kako više nije sretan u Maksimiru i kako podnosi ostavku

Rijeka je povela nakon samo 17 sekundi utakmice, kada je Gavranović iskoristio nesporazum u obrani gostiju, da bi do kraja prvog poluvremena Gorgon svojim prvim golom u 33. minuti povisio na 2:0.

Ono što je posebno iznenadilo jest nespretnost Dinamove zadnje linije, a kod prvog gola čak i mladog vratara Šempera. Međutim, bilo bi nekorektno svaljivati krivicu na njegova leđa jer griješili su i Pivarić i Schildenfeld i Benković.

Rijeka je po prikazanom u prvom poluvremenu trebala imati i veću prednost, a propušteno je nadoknadila početkom nastavka, kada su Vešović u 50. i Gorgon svojim drugim golom u 55. minuti povisili na 4:0.

U samoj završnici pala su još tri gola - za Dinamo su zabili Soudani u 81. i Pavičić u 86., a za Rijeku Vešović u 82.