HAT-TRICK NEGREDA

Rakitićeva Sevilla napunila mrežu Celte do vrha

05.03.2013 u 09:05

Nogometaši Seville su upisali novu pobjedu pred svojim navijačima. U posljednjem ogledu 26. kola Primere andaluzijska je momčad s lakih 4-1 svladala Celtu iz Viga

Za Sevillu je ovo bila peta domaća pobjeda zaredom, dok je Celta upisala treći gostujući neuspjeh u nizu, te igračima iz Viga i dalje preostaje grčevita borba za opstanak.

Najbolji je kod Seville ovog ponedjeljka bio Alvaro Negredo koji je postigao 'hat-trick', pogotke u 12., 29. i 68. minuti. Došao je time do trinaest pogodaka u Primeri ove sezone, a nevjerojatno je da su sva tri zapravo bili preslika jedan drugome. U sva tri slučaja se lopta odbijala do Negreda koji je baš svaki put bio dobro postavljen, ali i miran pri plasiranju lopti u mrežu.

Celta je, inače, bila ravnopravan suparnik tijekom cijelog ogleda, posebno u prvom poluvremenu, nakon kojeg su obje momčadi imale po osam udaraca na suparnička vrata. Celta je uz pogodak u 40. minuti (Fernandez) imala još barem dvije-tri savršene prilike za gol u prvih 45 minuta.

U nastavku je Celta šaptom pala u samo stotinjak sekundi, jer su Medel u 66. i Negredo u 68. uvjetovali ekspresnu promjenu s 2-1 na konačnih 4-1.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta za domaćina uz žuti karton i dvije propuštene prilike za pogodak. Na drugoj je strani posljednjih pola sata odigrao Danijel Pranjić.