MATEMATIČKI SIGURNO

PSG obranio naslov francuskog prvaka!

07.05.2014 u 21:55

Nogometaši PSG-a i matematički su obranili naslov prvaka u Le Championnatu čak i prije nego li su odigrali svoju utakmicu 36. kola protiv Rennesa

Naime, u ranijem je terminu drugoplasirani Monaco ugostio Guingamp i susret je završio 1-1, što znači da klub iz Kneževine više ni matematički ne može nadoknaditi sedam bodova samo dvije utakmice do kraja sezone. Kasnija će PSG-ova utakmica protiv Rennesa biti stoga čista formalnost.

Oba su gola na susretu postignuta u završnici. Monaco je poveo preko Dimitra Berbatova u 77., dok je Fatih Atik Guingampu donio toliko potreban im bod u borbi za opstanak u 85. minuti. Gosti su od 88. minute igrali bez isključenog Mustaphe Della, ali su se uspjeli obraniti i sačuvati bod.

Danijel Subašić za Monaco je po običaju branio svih 90 minuta.