uzbudljivo u ligi prvaka

PSG doveo Liverpool u tešku situaciju, 'hrvatski' Inter sad ovisi o milosti Barcelone

28.11.2018 u 22:57

U utakmicama 5. kola Lige prvaka odigranima ove srijede PSG je u Parizu pobijedio Liverpool 2:1 i tako se približio prolasku u osminu finala, dok je Inter porazom od Tottenhama došao u situaciju da će u zadnjem kolu ovisiti o volji nogometaša Barcelone...

Grupna faza Lige prvaka približava se kraju, ali u 'skupini smrti' još ništa nije riješeno. PSG je ove srijede napokon pokazao pravo lice i svladao na svom stadionu Liverpool te tako napravio važan korak prema prolasku dalje, no mora to još potvrditi u Beogradu u posljednjem kolu.

• +3
Liga prvaka: PSG - Liverpool Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Parižani su do trijumfa stigli zahvaljujući golovima Bernata i Neymara u 13. i 37. minuti, a gol iz penala Milnera u sudačkoj nadoknadi prvog dijela nije uspio u potpunosti vratiti goste u utakmicu.

U isto vrijeme Napoli je očekivano kod kuće svladao Crvenu zvezdu s 3:1, uz dva gola Mertensa i tako skočio na prvo mjesto ljestvice.

No, ništa još Talijani nisu osigurali. U zadnjem kolu morat će pokušati izbjeći poraz od Liverpoola na Anfieldu od dva ili više razlike. Crvena zvezda je pak ostala zadnja uoči dvoboja sa PSG-om, ali uz četiri respektabilna osvojena boda i teoretsku šansu otići u Europsku ligu ako pobijedi Parižane, a Kloppova momčad posrne.

Inter je sav trud u grupnoj fazi Lige prvaka doveo u pitanje ove srijede porazom od Tottenhama u Londonu, zahvaljujući pogotku Christiana Eriksena u 80. minuti.

• +3
Liga prvaka: Tottenham - Inter Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su cijeli susret.

Tottenham je ovim trijumfom preskočio Inter na ljestvici, no u zadnjem kolu gostuje kod Barcelone i mora tražiti pobjedu. Inter će ovisiti o milosti katalonskih zvijezda, a mora kod kuće svladati PSV.

Španjolski prvak je uz nastup oporavljenog Ivana Rakitića svih 90 minuta pobijedio ove srijede PSV u gostima 2:1, uz golove Messija i Piquea. Time je osigurao svoje prvo mjesto.

Borussia Dortmund odigrala je pak bez golova protiv Bruggea našeg Ivana Leke i tako prepustila vodeće mjesto u skupini Atleticu, ali i prošla dalje.

U skupini D Porto je s 3:1 svladao Schalke i osigurao prvo mjesto, a obje momčadi porazom Galatasarayja ranije u Moskvi prošle su dalje...