NASLOV NIJE UPITAN

PSG bez Ibre izgubio u francuskom derbiju

13.04.2014 u 23:34

Posljednji dvoboj 33. kole Le Championnata bio je ujedno i derbi kola u kojem su se susreli Olympique Lyon i Paris Saint-Germain. Slavio je Olympique s 1-0 i tako nanio Parižanima drugi prvenstveni poraz...

Lyonu je ovaj dvoboj puno više značio jer mu je svaki bod iznimno važan u borbi za Europu dok je s druge strane PSG stvorio veliku zalihu na vrhu i čeka se samo matematička potvrda naslova prvaka.

U ovaj dvoboj gosti su ušli bez Zlatana Ibrahimovića koji nije bio uz momčad zbog obiteljske tragedije i bilo je očito kako se muče s realizacijom. Velike zasluge za to snosi i domaći vratar Antonio Lopes koji je izludio Cavanija i društvo.

Pobjedu Lyonu donio je Jordan Ferri pogotkom u 34. minuti nakon loše reakcije Ezequiela Lavezzija. U nastavku susreta obje momčadi imale su prilika za pogodak, ali on nije došao.

Lyon se ovom pobjedom približio na samo dva boda zaostatka za Saint Etienneom koji drži četvrtu poziciju.

Le Championnat, 33. kolo:

Nantes – Guingamp 1-0 (Gakpe 5.)

Reims – Saint Etienne 2-2 (Charbonnier 24., Signorino 50. / Brandao 51., Clerc 90.)

Olympique Lyon – PSG 1-0 (Ferri 34.)