turska liga

Prvi prvenstveni poraz Igora Tudora, Galatasaray pao u Trabzonu

29.10.2017 u 20:35

U derbiju 10. kola turskog nogometnog prvenstva Galatasaray na čijoj klupi sjedi hrvatski stručnjak Igor Tudor, je na gostovanju izgubio od Trabzonspora 1-2 upisavši prvi poraz sezone.

Bila je to iznimno nervozna utakmica s mnogo prekršaja, čak tri crvena i sedam žutih kartona.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali smo vidjeli dva isključenja. U 45. minuti teren su morali napustiti domaći veznjak Olcay Sahan i gostujući veznjak Sofiane Feghouli. Sahan je isključen zbog oštrog prekršaja, dok je Feghouli završio na hlađenju jer je udario Sahana.

U nastavku susreta domaćin je poveo u 49. minuti golom Damea N'Doyea, a korak bliže pobjedi Trabzonspor je stigao u 69. minuti kada je Yusuf Yazici zabio za 2:0. Domaći napadač je pucao sa 20-tak metara, lopta je putem pogodila Jasona Denayera i promijenila smjer, zavaravši tako Musleru

Tračak nade gostima je donio Garry Rodrigues smanjivši rezultat u 86. minuti, no u preostalom vremenu Tudorova momčad nije uspjela izjednačiti, ali je uspjela zaraditi još jedan crveni karton. U 90. minuti je zbog drugog žutog kartona isključen Papa Alioune N'Diaye.

Bila je to treća uzastopna pobjeda Trabzonspora u međusobnim susretima.

Galatasaray se i dalje nalazi na prvom mjestu s 23 boda, Istanbul Basaksehir je drugi s 20  bodova, a treći je Bešiktaš s 18 bodova. Trabzonspor je na 11. mjestu s 12 osvojenih bodova.