TALIJANSKA LIGA

Prvak Juventus pao kod Cagliarija; Milan uvjerljiv, ali Roma zadržala petu poziciju i izborila skupine Europske lige

29.07.2020 u 23:59

U 37. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Milan je nastavio sjajnu seriju te je slavio na gostovanju kod Sampdorije 4:1 dok je prvak Juventus poražen kod Cagliarija 2:0

Pobjedom 3:2 na gostovanju kod Torina nogometaši Rome osigurali su peto mjesto kolo prije kraja natjecanja u talijanskoj Serie A te će sljedeće sezone igrati u grupnoj fazi Europske lige.

Torino je poveo pogotkom Berenguera (14), ali već do sredine prvog poluvremena su gosti došli do preokreta golovima Džeke (16) i Smallinga (23). Na 3:1 povisio je Diawara (61-11m) iz kaznenog udarca, a poraz Torina ublažio je Singo (66).

Nikola Kalinić je ostao na Rominoj klupi za pričuve.

Novi i stari prvak Juventus je poražen s 2:0 na gostovanju kod Cagliarija. Za šesti poraz 'stare dame' u ovom prvenstvu zaslužni su Gagliano (8) i Simeone (45+2). Marko Rog je bio u početnoj postavi pobjedničke momčadi, a zamijenjen je u 47. minuti.

• +2
Cagliari - Juventus, 37. kolo Serie A, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: FABIO MURRU

Fiorentina je sa 4:0 nadigrala Bolognu zahaljujući 'hat-tricku' Federica Chiese (48, 54, 89) te jednom pogotku Milenkovića (74). Hrvatski reprezentativac Milan Badelj je s klupe za pričuve Fiorentine odgledao cijelu utakmicu.

Nogometaši Milana slavili sa 4:1 na gostovanju kod Sampdorije, čime je milanska momčad osigurala nedostižna četiri boda prednosti pred Napolijem u borbi za plasman u kvalifikacije Europske lige.

Milan je poveo već u 4. minuti kad je hrvatski reprezentativac Ante Rebić prošao po lijevoj strani, ubacio na vrh peterca, gdje je bio Zlatan Ibrahimović i glavom poslao loptu u mrežu. Milanezo su pobjedu potvrdili s dva gola u razmaku od četiri minute. U 54. minuti je Ibrahimović asistirao za Calhanoglua, a četiri minute poslije su zamijenili uloge kod trećeg pogotka.

Sampdoria je u 78. minuti propustila kazneni udarac, ali u 87. minuti je Askildsen pogodio dalekometnim projektilom za 1:3. Konačnih 1:4 u drugoj minuti sučevog dodatka postavio je Leao, koji je na poluvremenu zamijenio Antu Rebića.

• +4
Sampdoria - Milan, 37. kolo Serie A, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: LUCA ZENNARO

Lecce je pobjedom 2:1 na gostovanju kod Udinesea ostao u igri za opstanak, jer je Genoa s visokih 5-0 poražena na gostovanju kod Sassuola.

Udinese je poveo golom Samira u 36. minuti. Četiri minute poslije izjednačio je Mancosu udarcem s bijele točke, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Lapadula u 81. minuti.

Jedina dvojba uoči posljednjeg kola je hoće li u Serie B preseliti Lecce ili Genoa, koja u zadnju utakmicu ulazi s bodom prednosti.

Lecce će u nedjelju ugostiti Parmu, a Genoa je domaćin Veroni koju vodi nekadašnji trener Đenovljana Ivan Jurić. Ni Parma, ni Verona u tim dvobojima igraju samo za čast.