(NE)SPORNI DETALJI

Procijenite jesu li sudačke odluke išle na štetu Dinama i(li) Rijeke

03.12.2016 u 17:50

Dinamo i Rijeka u derbiju 18. kola MAXtv Prve lige odigrali su u Maksimiru 1:1, a prema razvoju situacije, dojam je da tim rezultatom sretniji mogu biti gosti s Kantride

Nakon uvodnog juriša i tri poluprilike na samom početku dvoboja, ali i jedne izgledne prigode u 25. minuti (Martić), završnica prvog dijela posve je pripala domaćinima.

Promašivao se tada Soudani, odnosno sve što bi i išlo u okvir gola odlično je zaustavljao Prskalo.

I baš u jeku tih napada, Dinamo je u 38. minuti tražio kazneni udarac kada je lopta, tako se barem čini, Bradarića pogodila u ruku, ali sudac Ante Vučemilović Šimunović ili nije vidio situaciju ili je procijenio da nije bilo namjere.

Rijeka je u nastavku povela u 51. minuti nakon gola Austrijanca Gorgona, da bi isti igrač 20-ak minuta kasnije dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Sumnjaju u Rijeci na ispravnost sudačke odluke.

Naravno, jer brojčano slabiji Riječani nisu uspjeli odoljeti naletu Dinama te je Sigali u 77. minuti zabio za 1:1.

Je li sudac Vučemilović - Šimunović donio ispravne odluke te je li još negdje mogao svirati drugačije, sasvim sigurno dobro će objasniti Mateo Beusan, sudačko 'oko sokolovo'.