VEĆ PETI GOL

Probuđeni Mandžukić spašava Wolfsburg

24.04.2011 u 19:04

U susretu 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg je na Volkswagen Areni pobijedio Köln 4:1 i dohvatio važne bodove u utrci za prvoligaški spas. Jedan od najboljih igrača u pobjedničkim redovima bio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić koji je zabio prva dva gola na utakmici

Mandžukić se upisao među strijelce u 14. i 39. minuti utakmice. Bivši napadač zagrebačkog Dinama imao je zicer i u 42. minuti utakmice, no Michael Rensing je sjajno reagirao. Nakon lošeg otvaranje sezone Mandžukić se 'probudio' i u zadnjih pet kola zabio je pet golova i trenutačno je treći strijelac 'vukova' s ukupno pet golova.

Dvostruki strijelac protiv Kölna bio je i Ashkan Dejagah (58, 88), dok je gol za Köln zabio Freis (40). Mandžukić je odigrao cijeli susret, baš kao i Mate Jajalo za Köln, dok je Miro Varvodić utakmicu pratio s gostujuće klupe.

Ovom pobjedom Wolfsburg je pobjegao iz zone ispadanja, no još nije riješio prvoligaški spas jer se nalazi na 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije. Wolfsburg trenutačno ima 32 boda, tri više od Borussia Moenchengladbach koja je stepenicu niže i dva manje od Eintrachta na 15. mjestu, posljednjem koje osigurava ostanak u Bundesligi. Köln je na 14. mjestu sa 35. bodova.