Nizozemska je povela preko Malena u 34. minuti, ali Hrvatska je preokrenula utakmicu golovima Kramarića (55') i Pašalića (73'). I kada smo mislili da je sve gotovo Lang je u 96. minuti šokirao pogotkom za 2:2, ali Vatreni su nastavili kvalitetnu igru u produžetku i spektakularnim golom Petkovića (98') i Modrića (11m, 116) su osigurali prolaz u finale Lige nacija

NIZOZEMSKA: Bijlow - Dumfries, Gertruida, Van Dijk, Ake - Wieffer, Koopmeiners, F. De Jong - Malen, Gakpo, Simons

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Šutalo, Vida, Perišić - Modrić (K), Brozović, Kovačić - Pašalić, Kramarić, Ivanušec

• +58
Liga nacija: Nizozemska - Hrvatska, 14.6.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL
  • +14
Hrvatski navijači na stadionu u Rotterdamu Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL
  • 116’

Penal za Hrvatsku! Petković je srušen u šesnaestercu i sudac je pokazao na bijelu točku

• 115’

GOOOOOL!! Hrvatska je povećala prednost! Modrić je siguran iz penala za 4:2

• 115’

Kakav promašaj Vatrenih! Pašalić je dočekao loptu u šesnaestercu i 'izvozao je golmana', ali prečka je spasila Nizozemsku

• 110’

Kakva prilika za Nizozemsku! Nakon obrane Livakovića, Bergwijn je dočekao odbijenu loptu, ali nije bio precizan i pucao je pored gola

• 106’

Dvije promjene kod Nizozemaca,De Roon i Malacia ušli su umjesto Gakpa i Akea

• 106’

Počeo je produžetak

• 105’

Kraj produžetka

• 100’

GOOOOOL!! Hrvatska je povela u produžetku! Petković je pucao iz velike udaljenosti i zabio je spektakularan gol za 3:2!

• 95’

Prijeti Hrvatska! Vida je bio najviši u skoku nakon kornera i lopta je otišla pored gola