maxtv prva liga - 35. kolo

Potjerali Tota, prekinuli niz od pet poraza i zacementirali Split na dnu tablice

22.05.2017 u 19:55

U posljednjoj utakmici 35. kola MAXtv Prve lige na stadionu Aldo Drosina u Puli snage su odmjerili Istra 1961 i Split, a pobjedu su odnijeli domaćini (1:0)

Nakon prošlotjednog sukoba na relaciji igrači - trener Marijo Tot i odluke čelništva Istre da se zahvale treneru, momčad iz Pule u ovoj je utakmici preuzeo Darko Raić Sudar te je prekinuo niz od pet uzastopnih poraza.

Na žalost Splita, koji se nadao da bi u Puli mogao doći do važnih bodova u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

I bili su gosti iz Splita u prvim minutama dvoboja opasniji te stvorili prilike koje su Ugrina i Vidović propustili realizirati.

No ono što su gosti promašili, domaćini nisu.

U 17. minuti, nakon brze kontre, lopta je došla do Miloša, koji s desne strane šalje povratnu loptu u sredinu gostujućeg 16-erca. Tamo se našao David Puclin koji je preciznim udarcem, iz prve, loptu poslao u mrežu za veliko slavlje igrača Istre.

Nisu se predavali gosti, a već desetak minuta kasnije Okechukwu je imao odličnu priliku, nakon dodavanja Ugrine. Ipak, Gojković je bio na pravom mjestu i blokirao udarac Nigerijca.

U drugom dijelu intenzitet utakmice kao da je pao, pa malobrojna publika u Puli više i nije vidjela izglednijih prilika.

Bila je to četvrta pobjeda Istre nad ovim suparnikom u sezoni, s time da Split u te četiri utakmice nije zabio ni gola.

Prema tome, Split će o svom statusu odlučivati u posljednjem kolu, kada dočekuje Osijek. Ipak, 'radnici' ne ovise sami o sebi, već i o rezultatu dvoboja između Cibalije i Lokomotive. Pobijede li Vinkovčani, Split se automatski seli u drugu ligu.

Odigra li Cibalia s 'lokosima' remi, a Split pobijedi Osijek, opet je Cibalia u boljoj poziciji jer u međusobnim ogledima je uspješnija od Splita.

Split jedino može preskočiti Cibaliju i izboriti dodatne kvalifikacije s drugoplasiranim drugoligašem ako pobijedi Osijek, a Cibalia izgubi od Lokomotive.

Istra 1961Split1:0