slavlje na poljudu

Posavec u prvom poluvremenu spašavao Hajduk, 'farmaceute' u nastavku 'dotukli' Jairo i Jradi

10.05.2019 u 21:32

U dvoboju 33. kola Hrvatski Telekom Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka pobijedili Slaven Belupa 2:0 i skočili na treće mjesto prvenstvene ljestvice...

Splitski sastav je stigao do važne pobjede u borbi za plasman u Europi, a trijumf protiv žilavih Koprivničanaca osiguran je tek u drugom poluvremenu.

Hajduk je vrlo loše odigrao prvo poluvrijeme, a golman 'bilih' Josip Posavec je u nekoliko navrata obranio izgledne prilike napadača koprivničke momčadi. Samo zahvaljujući njemu Hajduk je na odmor otišao s, za u tom trenutku povoljnih, 0:0.

• +4
NK Hajduk - NK Slaven Belupo; 33. kolo HT Prve lige, 10.5.2019. Izvor: Pixsell / Autor: Miranda Cikotic/PIXSELL

Splićani su zaigrali puno bolje u drugom dijelu utakmice i poveli u 51. minuti kada je na odbijenu loptu iskosa s ruba kaznenog prostora naletio Libanonac Bassel Jradi i pogodio 'malu mrežicu' suprotnog kuta gola 'farmaceuta'.

Na 2:0 povećao je Brazilac Jairo u 66. minuti na asistenciju Caktaša.

Hajduk je s pobjedom skočio na treće mjesto s 56 bodova, tri više od Osijeka i Gorice, dok je Slaven ostao sedmi s 32 boda.

Pred 15000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Vučković iz Zagreba.

Strijelci: 1:0 Jradi (51) 2:0 Jairo (66)