ČETVRTFINALE EURA

Portugal slomio Poljsku tek boljim izvođenjem penala

30.06.2016 u 23:55

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici portugalska nogometna reprezentacija u Marseilleu je pobijedila Poljsku boljim izvođenjem udarac s bijele točke, u susretu u kojem je Jakub Blaszczykowski na kraju bio tragičar...

Sastav Portugala: Rui Patricio, Cédric, Fonte, Pepe, Eliseu, Renato Sanches, Carvalho, Adrien, Joao Mario, Nani, Ronaldo

Sastav Poljske: Fabianski, Jedrzejczyk, Pazdan, Glik, Piszczek, Maczynski, Krychowiak, Grosicki, Blaszczykowski, Milik,Lewandowski

EP u nogometu, četvrtfinale

Portugal - Poljska 1:1 (Renato 33 / Lewandowski 3)

Tijek utakmice

5-3 - Quaresma zabija, Portugal ide dalje!
Kraj produžetka - odluka pada s bijele točke
120' - Piszczekov udarac ide preko gola, sve smo bliži penalima
115' - Kapustka puca iz mrtvog kuta, no nije lopta završila u mreži
110' - utrčao je jedan navijač i čini se htio doći do Ronalda, al je zaustavljen
Kraj prvog produžetka - nema izrazitih gol prilika, sve smo bliže penalima
100' - snažan udarac Milika također nije bio precizan
98' - udarac Nanija glavom odlazi pokraj gola
Kraj regularnog dijela - odluka o pobjedniku past će u produžetku
90' - još tri minute sudačke nadoknade
86' - ostao je Ronaldo sam pred Fabianskim, ali vrlo je loše pucao!
81' - umalo je Jedrzejczyk zabio u vlastitu mrežu, ali njegovo nespretno izbijanje završava pokraj stative
79' - Fonte glavom puca točno u Fabianskog
75' - udarac Grosickog vrlo neprecizan
69' - krasna akcija Poljaka završava udarcem Milika, ali Rui Patricio je na mjestu
64' - opasan udarac Cedrica odlazi malo pokraj gola
57' - Ronaldo je izbio pred gol s lijeve strane i zatim pucao u bliži kut, ali neprecizno
49' - opet prijeti Lewandowski nakon ubačaja Piszczeka, ali udarac završava u rukama Patricija
Poluvrijeme - otvorena utakmica, puno bolja od naše s Portugalom, ali i ona bi mogla trajati i više od 90 minuta
37' - pokušaj Grosickog Rui Patricio uspio je odbiti
33' - goool za Portugal! Renato Sanchez je pogodio udarcem s dvadesetak metara!
28' - pucao je Ronaldo, ali točno u Fabianskog
23' - fantastično igraju Poljaci, u dva su još navrata bili blizu pogotku, ali falio je završni udarac
17' - opet odlična kontra Poljaka, ali udarac Lewandowskog točno završava u rukama Patricija
15' - opalio je Milik iz daljine, ali neprecizno
10' - blokirani udarci Ronalda i Nanija, lopta je završila u rukama Fabianskog
8' - Portugalci su u šoku i ne mogu nametnuti svoju igru u ovoj fazi utakmice
3' - gooool za Poljsku! Lewandowski je zabio svoj prvi gol na turniru nakon idealnog proigravanja Grosickog!
1' - dovboj u Marseilleu je počeo

Nakon sretne pobjede protiv Hrvatske, Portugalce čeka novi izazov na putu prema završnici Eura. Ronaldo, Nani i društvo ovog će četvrtka snage odmjeriti s jednim od najvećih iznenađenja turnira, nogometašima Poljske.

Portugal u ovom dvoboju ima ulogu laganog favorita, ali Poljaci nisu bez izglede. Pokazali su odličnu formu u grupi s Njemačkom, Ukrajinom i Sjevernom Irskom, a u osmini finala protiv Švicarske sretno su na penale prošli dalje. Očekuje se u Marseilleu još jedna neizvjesna utakmica koja bi mogla trajati i više od 90 minuta.