premier liga

Pored svih velikana i bogataša u engleskom prvenstvu, vodeći je opet maleni Leicester; ponavlja li se senzacionalna 2016. godina?

19.01.2021 u 23:41

Nogometaši Leicester Cityja novi su vodeći sastav engleskog prvenstva, oni su u utorak u susretu 18. kola na svom terenu svladali Chelsea 2:0 (2:0).

Leicester je poveo golom Ndidija (7) koji je u samom otvaranju susreta udarcem sa 20 metara 'zaledio' Mendyja na vratima Chelseaja, dok je pred kraj prvog poluvremena Maddison (41) iz protunapada povisio prednost na 2:0.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić igrao je čitav susret za Chelsea.

Leicester je sada vodeći na ljestvici sa 38 bodova iz 19 susreta, bod manje i utakmicu manje ima drugi Manchester United, a tri boda manje i dvije utakmice manje ima treći Manchester City. Chelsea je ostao osmi sa 29 bodova.

Inače, Leicester je u sezoni 2015/16 već stigao do iznenađujućeg naslova prvaka.

Ranije u utorak West Ham United je kao domaćin svladao West Bromwich Albion sa 2:1 (1:0). West Ham je poveo u posljednjim trenucima prvog poluvremena golom Bowena (45+2), na 1:1 početkom nastavka izjednačio je Matheus Pereira (51), da bi novo vodstvo i tri boda domaćima osigurao Antonio (66).

West Ham je s nova tri boda skočio na sedmo mjesto ljestvice sa 31 bodom, dok je WBA ostao pretposljednji, 19. sa 11 bodova, četiri manje uz dvije odigrane utakmice više od 17. Burnleya koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.