ovo će zapamtiti

Policija pronašla napadača na Anthonyja Kalika; ide u zatvor

05.09.2025 u 14:12

Bionic
Reading

Policija je objavila kako je dovršila kriminalističko istraživanje povodom događaja o kojem je, kako navode, saznala putem medija. Nakon što se u javnosti pojavila snimka na kojoj nepoznati muškarac viče, vrijeđa i na kraju pljuje Hajdukova igrača Anthonyja Kalika, odmah je pokrenuta istraga koja je sada privedena kraju

Iz policije su potvrdili kako je hićen i kriminalistički obrađen 25-godišnjak za kojeg je utvrđeno postojanje osnovane sumnje da je 18. kolovoza u Splitu na opisani način počinio prekršaj iz čl. 6. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira radi čega će danas u žurnom postupku biti odveden na sud. Sudu je predloženo da mu se odredi zadržavanje, a za počinjeni prekršaj izrekne kaznu zatvora u trajanju od 30 dana.

Nadalje, u odnosu na protupravna ponašanja zabilježena na nedavno održanim nogometnim utakmicama u Splitu, policijski službenici su intenzivno poduzimali mjere i radnje u cilju identifikacije osoba i njihovog pronalaska.

Tako je dovršeno kriminalističko istraživanje nad dvojicom maloljetnika za koje je utvrđeno postojanje osnovane sumnje da su 17. kolovoza počinili kazneno djelo "Dovođenje u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom" opisano u članku 215. stavku 1. Kaznenog zakona, tako da su se na stadionu Poljud, neposredno po završetku odigravanja nogometne utakmice maskirali podkapama, a nakon čega su u trenutku kada su igrači prišli sjevernoj tribini, aktivirali pirotehnička sredstva - bengalke - te ih bacili na igralište u smjeru igrača s ciljem da ih pogode.

Hajduk - Slaven Belupo, SHNL, 3. kolo, 17.8.2025.
  • Hajduk - Slaven Belupo, SHNL, 3. kolo, 17.8.2025.
  • Hajduk - Slaven Belupo, SHNL, 3. kolo, 17.8.2025.
  • Hajduk - Slaven Belupo, SHNL, 3. kolo, 17.8.2025.
  • Hajduk - Slaven Belupo, SHNL, 3. kolo, 17.8.2025.
  • Hajduk - Slaven Belupo, SHNL, 3. kolo, 17.8.2025.
    +22
Torcida bakljada Hajduk - Slaven Belupo, 17.8.2025. Izvor: Pixsell / Autor: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Na opisani način doveli su u opasnost život i tijelo redara koji su se nalazili na prostoru tartan staze, kao i igrača odnosno opće opasnom radnjom ili sredstvom izazvali su opasnost za život ili tijelo ljudi. Nakon dovršenog istraživanja protiv dvojice maloljetnika će biti podnesena kaznena prijava nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu u Splitu.

Također, dovršeno je kriminalističko istraživanje događaja kada je 10. kolovoza na stadionu Poljud za vrijeme odigravanja nogometne utakmice zapaljen navijački transparent. Provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da je 19-godišnjak 10. kolovoza sudjelovao u paljenju navijačkog rekvizita.

Torcida bakljama gađa igrače nakon utakmice Hajduk - Slaven Belupo Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport/Croatel

Uhićen je, nad njim je provedeno kriminalističko istraživanje nakon čega je u žurnom postupku odveden na nadležni sud jer je počinio prekršaj iz Zakona o sprječavanju nereda na sportskim natjecanjima.

Sudu je predloženo da mu se izrekne mjera opreza zabrane posjećivanja gradskog stadiona Poljud i svi stadioni na području Hrvatske i inozemstva do pravomoćnog okončanja ovog postupka, da mu se izrekne mjera zabrane prisustvovanja nogometnim utakmicama na kojima nastupa HNK Hajduk u trajanju od godine dana i novčana kazna 1000 eura.

Kriminalistička istraživanja nastavljaju se i dalje.