PALI U PRODUŽETKU

[VIDEO] Pogledajte dvojbenu situaciju u kojoj je kod 0:0 oboren Petković; je li Dinamo zakinut za čisti penal?

14.03.2019 u 21:50

Na uzvratnoj utakmici osmine finala Europske lige između Benfice i Dinama jedna dvojbena situacija, kod rezultata 0:0, izazvala je dosta pozornosti. Iako je Dinamo nakon produžetka i prave drame poražen 3:0 ostaje žal za nedosuđenim penalom te nekoliko propuštenih prilika

Naime, u 22. minuti utakmice kod rezultata 0:0, nakon što je Mislav Oršić prošao po lijevoj strani te pokušao vratiti loptu u sredinu, napadač Bruno Petković nekako je uspio doći do lopte.

Kada se pokušao izboriti za poziciju u duelu s Gabrielom glavni sudac Deniz Aytekin svirao je prekršaj u napadu. Zaista dvojbena situacija koja prije izgleda kao prekršaj igrača Benfice, a bila je u kaznenom prostoru.

Dakle, čini se kako je Dinamo zakinut za kazneni udarac jer prekrašaja i kontakta je definitivno bilo.

'Petkovićeva noga je bila ispred, no ne bi se imao tko što buniti da je sudac dosudio kazneni udarac za Dinamo', kazao je Igor Štimac za Arenasport.

Nakon 90 minuta bilo je 1:0 za Benficu, pa se igrao produžetak, u kojem su Jonas i Grimaldo sjajnim udarcima iz daljine pogodili mrežu Livakovića za konačnih 3:0. No, još dugo će igrači Dinama žaliti za šansama Gojaka iz 96. minute (tada je bilo 2:0) i Atiemwena iz 111. minute (tada je bilo 3:0).

• +51
Benfica - Dinamo; Europska liga; uzvratna utakmica osmine finala, 14.3.2019. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Trud domaćina isplatio su 71. minuti utakmice kada je 34-godišnji Brazilac Jonas pogodio lijevi kut Livakovićevog gola za vodstvo 1:0. Nakon 90 minuta utakmica je otišla u produžetak...

A tko zna, sve bi bilo puno drugačije da je u 22. minuti utakmice sviran kazneni udarac za Dinamo...