TAKVA SU PRAVILA

Pogledajte trenutak kada je jedan od važnijih igrača Angole dobio izravni crveni karton zbog onoga što je napravio hrvatskom vrataru

• D. S.
  • Zadnja izmjena 17.01.2021 22:03
  • Objavljeno 17.01.2021 u 20:36

Hrvatska se dugo mučila u utakmici protiv Angole, u sklopu drugog kola rukometnog SP-a, a jedan trenutak iz drugog dijela pogurnuo je Červarove izabranike prema pobjedi

Hrvatski rukometaši su poslije remija s Japanom (29:29) stigli do prvog slavlja na natjecanju. Pala je Angola 28:20. Naši reprezentativci nisu briljirali u prvom dijelu (12:11), ali je to nešto bolje izgledalo u nastavku, no uvjerljivoj pobjedi doprinijele su i pogreške suparnika.

Možda najključniji trenutak za rezultatsko odvajanje dogodio se u 38. minuti. Kod vodstva 15:13, Angola je imala priliku iz sedmerca smanjiti minus. Odgovornost je preuzeo Claudio Chicola koji se odlučio za šut pored glave hrvatskog vratara Ivana Pešića.

Na njegovu žalost lopta je pogodila u glavu našeg čuvara mreže koji je tako obranio udarac, a angolsko krilo zaradilo je izravni crveni karton, a taj trenutak možete pogledati OVDJE.

• +10
Hrvatska - Angola, rukomet, SP u rukometu, 17.1.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Jozo Cabraja / kolektiff

Bez obzira što nije bilo namjere, pravila nalažu da se za pogađanje vratara u glavu dok je on s obje noge na zemlji, dobiva isključenje, a odmah poslije toga Hrvatska je par minuta povećala svoju prednost s 15:13 na 18:13 i zatim sigurno privela utakmicu kraju (28:20).