zubac briljirao

Pogledajte kako je najviši Hrvat u NBA-u rasturio doprvake; zna se što ga je motiviralo, a svi se pitaju je li moguće da ga nude drugom klubu?

16.02.2021 u 09:27

U NBA ligi u ponedjeljak je odigrano sedam utakmica, a najbolju utakmicu sezone odigrao je mladi hrvatski centar Ivica Zubac koji je imao puno razloga da pokaže - koliko opasan može biti u reketu

U pobjedi Los Angeles Clippersa 125:118 nad prošlogodišnjim finalistima Miami Heatom, 216 cm visoki Zubac za 28 minuta ubacio je 22 koša (šut za dva 9-11, slobodna bacanja 4-4), a uz to je upisao osam skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu lotu. Kako je Zubac igrao pogledajte OVDJE.

Bila je to najbolja utakmica Zupca od kada je stigao novi trener Tyronn Lue, a nema sumnje kako su Zupca dodatno motivirale priče o velikoj zamjeni koja se sprema gdje se spominje kako bi mogao završiti u Houstonu jer Clippersi žele All-Star playmakera Johna Walla.

Treba reći kako su Clippersi – kod kojih je najbolji bio Marcus Morris s 32 koša - igrali bez dvije najveće zvijezde, Kawhija Leonarda i Paula Georgea. Kod Miamija najbolji je bio Jimmy Butler s triple-double učinkom od 30 koševa te po 10 skokova i asistencija.

Clippersi su i dalje treći sastav Zapada sa 21-8, utakmicu manje i poraz manje imaju drugi Los Angeles Lakersi, dok je Heat pao na 10. mjesto Istoka sa 11-16.

Najbolji hrvatski košarkaš u NBA ligi Bojan Bogdanović imao je lošu šutersku večer, ali njegova je momčad opet pobijedila. Sa 134:123 pobijedili su Philadelphia 76erse koji su igrali bez centra Joeal Embiida (bol u leđima).

Mostarac Bogdanović za 34 minutu ubacio je 11 koševa (šut za dva 4-6, trica 0-6, slobodna bacanja 3-3), a uz to je upisao pet skokova.

Treba reći kako je ovo bila 23 pobjeda Jazzera ove sezone (score 23-5) uz dodatak kako su na zadnjih 20 utakmica upisali 19 pobjeda. Dominacija kakva se rijeko viđa.

Kod Jazzera je najbolji bio Jordan Clarkson koji je ušao s klupe i ubacio je čak 40 koševa, Donovan Mitchell je dodao 24 koša dok je kod Sixersa najbolji bio Ben Simmons s 42 koševa, devet skokova i 12 asistencija.

Brooklyn Netsi su do 136:125 pobjede na gostovanju kod Sacramento Kingsa stigli ponajviše odličnim šutom za tricu, pogodili su njih čak 27. Prednjačio je Kyrie Irving sa 40 ubačaja dok je James Harden ostvario "triple-double" sa 29 pogodaka, 14 asistencija i 13 skokova. Kod domaćih istaknuo se Hassan Whiteside koji je ušao s klupe i postigao 26 koševa uz 16 skokova.

Brooklyn je treći na Istoku sa 17-12, dok je Sacramento 11. na Zapadu sa 12-15.

Rezultati

• Utah - Philadelphia 134-123 Bojan Bogdanović igrao je za Utah 33:58 minuta i postigao 11 koševa (šut za dva 4-6, trica 0-6, slobodna bacanja 3-3) uz 5 skokova
  • LA Clippers - Miami 125-118 Ivica Zubac igrao je za LA Clipperse 28:17 minuta i postigao 22 koša (šut za dva 9-11, slobodna bacanja 4-4) uz 8 skokova, 1 asistenciju i 1 osvojenu loptu
  • New York - Atlanta 123-112
  • Golden State - Cleveland 129-98
  • Sacramento - Brooklyn 125-136
  • Indiana - Chicago 112-120 (produžetak)
  • Washington - Houston 131-119