Pogledajte kako je Ejupi s dva gola 'torpedirao' Hajduk

05.03.2017 u 17:22

• +5

MAXtv 1. HNL, 23. kolo, NK Osijek - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Mrkonjic/PIXSELL

Osijek je u derbiju 23. kola MAXtv prve lige pobijedio Hajduk 2:1. Muzafer Ejupi zabio je oba gola za domaći sastav koji je sada s Hajdukom izjednačen na trećem mjestu prvenstvene ljestvice

U prvom poluvremenu nije bilo golova, gledatelji u Gradskom vrtu u tih 45 minuta nisu mogli uživati u dobrom nogometu. Previše se taktiziralo na obje strane, uz tek pokoju priliku, no ništa što bi bilo spomena vrijedno.

No u nastavku je igra živnula, 'probudili' su se domaćini, krenuli ofenzivnije i to im se isplatilo u 63. minuti. Muzafer Ejupi srušen je u kaznenom prostoru, što je sudac Ivan Bebek opravdano sankcionirao kaznenim udarcem. Makedonski reprezentativac sam je preuzeo odgovornost i sigurno realizirao jedanaesterac za vodstvo Osječana.

Drugi gol na utakmici, a svoj 11. prvenstveni u ovoj sezoni, Ejupi je zabio u 80. minuti. Savvas je izgubio loptu na sredini terena, Lopa je pravovremeno asistirao Ejupiju koji je iskoristio smušenost Hajdukove obrane. Sjajno je prihvatio tu dubinsku loptu, zaobišao Hajdukova golmana Stipicu koji je istrčao na 30 metara od svog gola te mirno poslao loptu u nebranjenu mrežu za vodstvo Osijeka 2:0!

Hajdukova nastojanja da dođe do pogotka ostala su samo na pokušajima sve do četvrte minute sudačke nadoknade, kad je Marko Futacs uspio svladati domaćeg golmana Mikulića za konačnih 2:1.

Osijek se ovom pobjedom, prvom u nastavku prvenstva, bodovno izjednačio s Hajdukom (41), ali su Splićani još uvijek na trećem mjestu zahvaljujući boljoj gol-razlici.

Pobjeda je bila i sjajan dar navijačima za 70. rođendan kluba.

Osijek-Hajduk2:1
Split-Cibalia17:00