VELIKA PRIJETNJA VATRENIMA

Pogledajte još jednu sjajnu pobjedu opasnih Belgijanaca!

30.05.2013 u 09:14

Belgijska nogometna reprezentacija savladala je SAD sa 4:2 u prijateljskom susretu odigranom u Clevelandu pred 27.720 gledatelja

Dva je gola za najveće konkurente hrvatske reprezentacije u kvalifikacijskom ciklusu za Svjetsko prvenstvo postigao napadač Aston Ville Christian Benteke, a po jednoga Evertonovi igrači Marouane Fellaini i Kevin Mirallas.

Za Amerikance su se među strijelce upisali Geoff Cameron i Clint Dempsey iz jedanaesterca.

Utakmica je bila izjednačena (1-1) do 56. minute kada je pogreška Omara Gonzaleza dovela do lakog pogotka Belgije koji je postigao Benteke nakon ubacivanja Kevina de Bruynea. U sljedećih 15 minuta Belgijci su postigli još dva gola i riješili pitanje pobjednika.

Belgija je vodeća reprezentacija kvalifikacijske skupine A za SP u Brazilu sa 16 bodova, istim brojem bodova koliko ima i drugoplasirana Hrvatska. Sljedeću kvalifikacijsku utakmicu igraju 7. lipnja u Bruxellesu protiv Srbije.

Prijateljska utakmica:

SAD - Belgija 2-4 (Cameron 22, Dempsey 80-11m / Mirallas 6, Benteke 56, 71, Fellaini 64)