MAXTV PRVA LIGA

Pogledajte eurogol Soudanija kojim je dotukao 'lokose'

11.12.2016 u 16:31

Dinamo je u 19. kolu MAXtv Prve lige na Maksimiru pobijedio Lokomotivu 3:1. Dugo su se 'modri' mučili protiv žilavih 'lokosa', a presudio im je Soudani sjajnim golom iz voleja

Lokomotiva je bez previše kalkulacija ušla u susret sa 'starijim bratom'. Mlađahna momčad 'lokosa' izvrsno se držala, posebice u prvih 45 minuta igre. Dobrih je pokušaja bilo na obje strane, golu Dinama prijetili su Marić, Majer, Stolnik, Bočkaj... No bili su to jalovi pokušaji, ono što nije odlazilo daleko od gola bez većih je problema zaustavljao Livaković

Imao je i Dinamo svojih šansi, Soudani je bio opasan cijelo vrijeme, a pomagali su mu Moro i razigrani Fiolić. Bez obzira na brojne prilike, na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku se Dinamo trgnuo i krenuo u ofenzivu, ali prvu je prigodu imala Lokomotiva. Halilović je u 49. minuti zapucao sjajnu priliku, uspio je prebaciti istrčalog Livakovića, ali u isto je vrijeme prebacio i - cijeli gol! Dinamo je u tom razdoblju ostao bez Jonasa, a umjesto njega ušao je Antolić. Igra Dinama je dodatno živnula, udarac je isprobao i Benković, no njegov je pokušaj zamalo prošao pored gola.

Dinamo je poveo u 62. minuti. Soudani je oduzeo loptu na centru, proigrao Antolića, a ovaj je sjajno na lijevoj strani uposlio Fiolića koji ubacuje u šesnaesterac Lokomotive. Soudani je pratio cijelu akciju i glavom zabija za vodstvo 1:0.

No Lokomotiva se ne predaje. U 75. minuti šok za Dinamo. Samo minutu nakon što je ušao u igru za 1:1 zabija Antunović! Izvrsno ga je proigrao Ćorić, Schildenfeld je bio prespor, a Antunović precizan.

Nova uzbuđenja uslijedila su u 81. minuti. Sudac je vidio igranje rukom u šesnaestercu Lokomotive i sudio penal za Dinamo. Izveo ga je Soudani, ali Zagorac ga je pročitao i obranio taj udarac. U nastavku akcije do lopte je došao Hodžić koji ju je ubacio u gužvu. Tu se najbolje snašao Fiolić koji zabija za vodstvo Dinama 2:1!

Na samom kraju utakmice najbolja akcija i eurogol Soudanija. Sosa je ubacio u šesnaesterac, a Soudani u padu iz voleja potegnuo golčinu koja se rijetko viđa! Sjajan potez alžirskog majstora za pobjedu Dinama 3:1!

Tako je Dinamo u 24. prvenstvenom dvoboju s Lokomotivom stigao do svoje 23. pobjede, te mirno čeka derbi s Hajdukom sljedeće subote.

Dinamo Zagreb - Lokomotiva 3:1
Split - Rijeka 0:2