KATALONCI SLAVILI 2:0

Pogledajte Barcin pohod kroz Lisabon

03.10.2012 u 14:44

Nogometaši Barcelone zadržali su prvo mjesto u G skupini, a nova žrtva Messija i družine bila je Benfica

Nakon pobjede 3:2 nad Spartakom u prvom kolu, za koju su se Katalonci prilično namučili, Barcelona je u drugom kolu imala lakši posao. A olakšao ga je Čileanac Alexis Sanchez koji je već u 6. minuti postigao 800. pogodak katalonskog kluba u UEFA-inim natjecanjima u povijesti te doveo Barcelonu u vodstvo.

Naravno, zbog tog pogotka, Benfica je bila prisiljena jurišati prema Barcinom golu, dok su se Katalonci mogli koncentrirati na čuvanje lopte i čekanje mogućeg kiksa obrane domaćih.

Benfica je na kraju čak i imala više udaraca u okvir vratiju (8-7), ali lisabonska momčad nije to konkretizirala. Priča o mogućem bodu ili nečemu više za Benficu je završila u 56. minuti kada je Cesc Fabregas zabio za 2:0. I taj je drugi pogodak namjestio Messi.

Ipak, neće Barcelona baš potpuno ovo gostovanje pamtiti po dobrome. Pred kraj utakmice Carles Puyol, koji je ionako u posljednje vrijeme imao velikih problema s ozljedama, na nosilima je iznesen s travnjaka, a liječnici su ustanovili lom ruke.

Na kraju je čak i zaiskrilo među nogometašima na travnjaku. U 88. minuti je Busquets iz Barcelone dobio crveni karton, kod Benfice su požutjeli Matić i Jardel.