rukometna liga prvakinja

Podravka izgubila na svom terenu, odluka pada u posljednjem kolu Lige prvakinja

11.11.2018 u 20:39

Rukometašice Podravke Vegete u 5. su kolu skupine C Lige prvakinja izgubile na svom terenu od njemačkog Thüringera sa 23:31 i tako propustile priliku izboriti prolazak u sljedeći krug natjecanja kolo prije kraja...

Podravci je pobjeda ili neodlučeni ishod protiv Thüringera, kojega su prije pet tjedana svladali u gostima sa 28:26, donosilo osiguranje jednog od prva tri mjesta u skupini i prolazak u sljedeći krug natjecanja. Nažalost, gošće su pokazale kako su trenutačno ipak kvalitetniji sastav.

Koprivničanke su dvoboj protiv njemačkih prvakinja praktički izgubile u završnici prvog i na početku drugog poluvremena kada se Thüringer serijom 5:1 odvojio na prednost od 17:11.

U nastavku dvoboja Podravka se najviše približila na tri gola razlike (20:23), ali prave prilike za preokret nije bilo.

Natalija Čigrinova s osam i Selena Milošević s pet golova bile su najefikasnije kod Podravke Vegete, dok su Iveta Luzumova s 10 i Emily Boelk s pet golova predvodile Thürninger.

• +10
EHF Liga prvakinja, 5. kolo, RK Podravka Vegeta - Thuringer HC Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nakon pet kola Podravka Vegeta je treća s tri boda, dok je Thüringer i dalje posljednji s dva. Na vrhu je Györi ETO s maksimalnih 10 bodova, dok je drugi Krim Mercator s pet.

U posljednjem kolu 17. studenoga Podravka gostuje u Györu, dok će istovremeno igrati Thüringer i Krim u Nordhausenu. Podravci je za prolazak potrebna pobjeda u Györu ili uspjeh Krima u Njemačkoj.