šok u barceloni

Leo Messi se vratio, Barcelona iznenađujuće izgubila, a Ivan Rakitić 'pocrvenio'

11.11.2018 u 18:48

Nogometaši Real Betisa priredili su senzaciju pobijedivši na Camp Nou Barcelonu sa 4:3 u susretu u kojem je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zaradio crveni karton u 82. minuti...

Bila je to prva Betisova pobjeda na Camp Nou u posljednjih 20 godina, a posljednji put Barcelona je svom travnjaku u prvenstvu primila četiri gola u travnju 2003. godine od Deportiva (2:4). Ujedno je Barcelona izgubila prvu utakmicu kod kuće u La Ligi nakon čak 42 meča bez poraza!

Gosti su doputovali u Barcelonu s nizom od četiri kola bez pobjede i očekivala se lagana pobjeda španjolskog prvaka. No, uslijedila je nevjerojatna utakmica u kojoj su gosti kaznili sve Barcine pogreške. Betis je vodio 2:0 i 3:1 i 4:2, Barca je tri puta smanjivala na gol zaostatka, ali više od toga nije uspjela.

Betis je poveo 2:0 golovima Juniora Firpo (20) i Joaquin (34), a u 68. minuti je smanjio Leo Messi iz penala. Međutim, svega tri minute kasnije Giovani Lo Celso je zabio za 3:1 uz veliku pomoć domaćeg vratara Marca-Andrea ter Stegena kojem je lopta 'iscurila' kroz ruke u gol. Tračak nade Barci je vratio Arturo Vidal u 79. minuti, no dvije minute kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Ivan Rakitić dobio drugi žuti karton.

• +10
La liga, Barcelona - Real Betis Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Gosti su već minutu kasnije izveli brzu kontru koju je realizirao Sergio Canales za vodstvo 4:2. U drugoj minuti sudačke nadoknade Barca je smanjila novim Messijevim golom, ali za više od toga nije bilo vremena.

Barcelona i dalje vodi na ljestvici s 24 boda, Atletico Madrid je drugi s bodom manje, dok je Deportivo Alaves treći sa 23 boda. Real Madrid je šesti sa 17 bodova, ali i utakmicom manje. 'Kraljevski klub' večeras gostuje kod Celte Vigo.