NOĆNA MORA UMJESTO BAJKE

Podatak od kojeg je muka svim navijačima 'modrih', a tako je malo nedostajalo da se taj niz prekine...

Nogometaši Dinama niti u dvanaestom pokušaju nisu uspjeli ostvariti pobjedu protiv nekog od ukrajinskih klubova

Dinamo u dvanaest utakmica protiv ukrajinskih momčadi niti jednom nije pobijedio.Ukupno je upisao osam poraza i četiri remija uz negativnu razliku pogodaka 11-25. 'Modri' su gubili od imenjaka iz Kijeva, te Šahtara, Dnjipra i Čornomoreca.

Prvi put Dinamo je putovao u Ukrajinu u kolovozu 2003. u 3. pretkolu Lige prvaka. Dynamo je u Kijevu slavio 3:1, dok su Ukrajinci u uzvratu na stadionu Maksimir slavili sa 2:0.

Zagrebački Dinamo je natjecanje nastavio u Kupu UEFA. U 1. kolu 'modri' su izbacili mađarski MTK, no u drugoj rundi ponovo su izvukli Ukrajince i ponovo ispali. Dnjipro je u Zagrebu pobijedio sa 2:0, dok je uzvrat u Dnjipropetrovsku završio 1:1. Goce Sedloski je u uzvratu doveo Dinamo u vodstvo u 62. minuti i tako probudio nadu, no samo dvije minute kasnije izjednačio je Oleh Venhilinski.

Ukrajinci su stali Dinamu na put ulaska u Ligu prvaka i 2008. I to ponovo u 3. pretkolu. I to baš večerašnji suparnik Šahtar. U prvom susretu igranom u Donjecku bilo je 2:0, a prvi gol na utakmici zabio je Dario Srna, dok je dvoboj u Zagrebu završio pobjedom gostiju 3:1.

• +56
Dinamo - Šahtar, 4. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Josip Regovic/PIXSELL

U sezoni 2012-13. uslijedio je novi okršaj protiv kijevskog Dynama i to u skupini Lige prvaka. Kijevljani su pred svojim gledateljima pobijedili sa 2:0, a u uzvrat u Zagrebu završio je 1:1. Dinamo je uspio izvući bod golom Ivana Krstanovića iz kaznenog udarca u petoj minuti nadoknade. Bio je to jedini gol Dinama u skupini i jedini osvojeni bod.

Dinamo je prije šest godina igrao i protiv Čornomoreca u skupini Europske lige. Već u prvom kolu Ukrajinci su slavili u Zagrebu sa 2:1, a identičnim rezultatom slavili su i u Odesi.

• +29
Dinamo Šahtar Liga prvaka 6.11.2019. navijači Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Prije dva tjedna Dinamo je gostovao kod Šahtara, ovog puta ne u Donjecku, već Harkivu, a uz dobru igru, momčad Nenada Bjelice izvukla je i remi 2:2.