HRVATSKO PRVENSTVO

Pobjede Zaboka protiv Alkara i Dubrave na Baldekinu

06.04.2024 u 21:27

Košarkaši Zaboka su kao domaćini svladali momčad Alkara s 83-64, a Dubrava je nastavila pobjednički niz slavljem 68-62 protiv Šibenke na Baldekinu, u subotnjim utakmicama 29. kola Prvenstva Hrvatske

Dubrava je ostvarila petu pobjedu u nizu. Zagrebačka momčad je šest minuta prije kraja imala prednost od 13 koševa (62-49), da bi Šibenčani u samo dvije minute napravili seriju 11-0 i došli na dva koša zaostatka (60-62). No, u završne četiri minute domaća momčad nije uspjela postići koš iz igre pa je Dubrava na kraju došla do zaslužene pobjede.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Toni Ročak sa 17 koševa i 10 skokova. Karlo Vragović je ubacio 12 poena. Antonyo Foreman je postigao 13 koševa za Šibenku, a po 12 su ubacili Juraj Pleadin i Luka Skorić.

Dubrava je s učinkom 11-18 na osmoj poziciji, a Šibenka je deveta sa 10-18.

U Zaboku je istoimena domaća momčad cijelu utakmicu vodila, a već u drugoj četvrtini je došla do više od 20 koševa prednosti koju je lako održavala do kraja dvoboja. Dinko Cinac je predvodio Zabočane sa 19 koševa, a 17 je ubacio Bruno Rebić. Pavle Marčinković je s 13 poena bio najbolji strijelac Alkara.

Zabok ima učinak 14-15 i nalazi se na šestoj poziciji, a Alkar je s 9-20 na desetom mjestu.