SLABA KOŠARKA

Pobjeda Zadra, poraz Splita

08.12.2012 u 20:51

U 12. kolu regionalne košarkaške ABA lige Zadar je na svom parketu slavio protiv mađarskog Szolnoki Olaja, dok je Split poražen na gostovanju kod Radničkog

Zadrani su utakmicu protiv slabašnih Mađara riješili nakon svega 20 minuta igre kada su napravili nedostižnu zalihu od 22 poena (48-26). U trećoj dionici su Zadrani još malo povećali prednost na 27 razlike, a potom su se u posljednjih 10 minuta u potpunosti opustili i dozvolili Szolnokiju da se spusti ispod 20 koševa zaostatka.

U konačnici je Zadar slavio 72-54, a najbolji je u domaćim redovima bio Amerikanac Romeo Travis s 18 poena i osam skokova. Kod gostiju je Kalve ubacio 13, a Šehović 12.

Split je kod Radničkog upisao sedmi poraz ove sezone rezultatom 72-63, a kobna je za Splićane bila treća dionica u kojoj su ubacili svega osam koševa, a primili 18 i prosuli minimalnu prednost s poluvremena (34-32).

U posljednjoj su dionici domaći košarkaši samo održavali prednost, te u konačnici stigli do sedme pobjede. Vedran Vukušić ubacio je 17, a Ivan Mimica 16 kod Splita, dok je White postigao 22 koša u pobjedničkoj momčadi.

Spomenimo i da je vodeća Igokea sačuvala vrh slavivši bez ikakvih problema u gostima kod Krke 83-63. U pucački uravnoteženoj momčadi Jorović je stavio 16, Hammonds 13, a Dozet i Joksimović po 12 koševa. Siniša Štemberger ubacio je četiri poena za 21 minutu na parketu.

U poraženoj je momčadi Jakov Vladović ubacio 10 koševa i upisao četiri asistencije, dok je Jure Lalić ubacio 11 uz četiri skoka.