košarkaška euroliga

Pobjeda Reala na startu Eurolige; Mario Hezonja zabio devet koševa u 'rušenju' Baskonije

06.10.2023 u 23:24

Košarkaši madridskog Reala otvorili su novu sezonu Eurolige gostujućom pobjedom u španjolskom derbiju, slavili su 79:77 kod Baskonije

Kroz cijelu utakmicu domaćin je vodio, no Madriđani su vrlo dobro odradili posljednjih deset minuta igre. Dobili su zadnju četvrtinu 17:10, preokrenuli i pobijedili. Najbolji igrač Reala bio je Yabusele koji je postigao 18 koševa, a tome je dodao i osam skokova.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja za Real je odigrao deset minuta te je postigao devet koševa uz jedan skok i jednu ukradenu loptu. Za dva je gađao 1-2, za tri 2-2 te 1-1 s linije slobodnih bacanja.

U petak navečer su čak dvije od četiri utakmice odlučene u produžecima. Fenerbahče je kao domaćin pobijedio Olimpiju Milano 85:82, dok je u velikom grčkom derbiju Olympiakos nakon dodatnih pet minuta svladao Panathinaikos 88:78.