RUSKO PRVENSTVO

Pletikosa obranio jedanaesterac, ali Rostov ipak poražen

05.03.2012 u 20:13

Nakon pauze krenulo je rusko nogometno prvenstvo. Hrvatski reprezentativac Stipe Pletikosa uspio je obraniti jedanaesterac, no ni to nije dovoljno da njegov Rostov pobijedi Krasnodar. Valjda spomenuti kako je Guus Hiddink svoju avanturu u Anžiju započeo pobjedom

Nizozemski nogometni trener Guus Hiddink startao je pobjedom na klupi ruskog kluba Anžija iz Mahačkale koji je u prvoj utakmici nakon zimske stanke slavio u Moskvi protiv Dinama s 1-0.

U 33. kolu ruske Premier lige (za prvaka), odnosno prvom nakon zimske stanke, Anži je kao gost s novim trenerom na klupi slavio protiv Dinama s minimalnih 1-0. Bio je to debi za bivšeg izbornika Turske koji je prije svega dva tjedna potpisao ugovor s bogatim ruskim klubom.

Anži je slavio golom Brazilca Jucileija iz 69. minute utakmice. Za poraženi sastav je od 84. minute zaigrao i bosansko-hercegovački reprezentativac Zlatan Misimović

U drugoj utakmici ponedjeljka, ujedno i posljednjoj 33. kola, Rubin iz Kazana i moskovski Spartak podijelili su bodove odigravši 1-1. Roman Šaronov doveo je domaćine u vodstvo u 58. minuti utakmice, ali je bod gostima 10 minuta prije kraja donio Nigerijac Emmanuel Emenike

Spomenimo i da je u ligi za ostanak Rostov našeg Stipe Pletikose poražen na gostovanju kod Krasnodara s 1-0. Iako je Pletikosa u 11. minuti obranio jedanaesterac Armencu Yuri Movsisyanu, u prvoj minuti sudačke nadoknade nije mogao obraniti udarac Pavela Goliševa