04.03.2017 u 16:54

• +3

MAXtv Prva liga, 23. kolo: Dinamo - Inter

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

U dvoboju 23. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama ove subote pobijedili su Inter na Maksimiru rezultatom 2:0, zahvaljujući golovima Josipa Pivarića i Armina Hodžića...

Nakon kontroverzne pobjede u Vinkovcima prošlog vikenda, Dinamo ove subote nije imao sličnih problema i momčad Ivajla Peteva zabilježila je treći trijumf u nizu u MAXtv Prvoj ligi ovog proljeća te tako nastavila utrku za titulu s Rijekom. Inter iz Zaprešića znao je u prošlosti otkinuti bodove 'modrima', no ovaj put nije pokazao dovoljno da bi kreirao još jednu senzaciju.

Ljubitelji nogometa u Maksimiru gledali su utakmicu u kojoj je Dinamo dominirao od samog početka. Guilherme je bio prvi koje je trebao matirati Čovića u 5. minuti, no golman Intera nije se dao nadmudriti. Uslijedili su dalekometni pokušaji Sammira i Fiolića, no neprecizni, a onda je na scenu u 43. minuti stupio Josip Pivarić koji je iz slobodnjaka fantastično pogodio pod gredu i doveo Dinamo u vodstvo.

Dinamo - Inter 1:0 (Pivarić 43') Autor: YouTube

U drugom dijelu treneri su pokušavali promjenama probuditi svoje momčadi, ali prilika nije bilo mnogo. Dinamo je mogao udvostručiti prednost, no Hodžić i Fiolić svoje izgledne prilike nisu iskoristili, dok je najopasniju situaciju pred 'modrim' golom spasio Livaković kada je pravovremenim istrčavanjem ispred Blaževića spriječio siguran pogodak gostiju.

U 89. minuti 'modri' su ipak zabili pogodak zahvaljujući Arminu Hodžiću koji je matirao Čovića nakon asistencija Gojaka. Bio je to njegov peti gol u zadnje dvije utakmice.

Dinamo - Inter 2:0 (Hodžić 89) Autor: YouTube

Dinamo je ovim trijumfom povećao pritisak na Rijeku koja ovog proljeća nema pravo na kiks ako želi naslov prvaka, dok je Inter ostao u donjem dijelu ljestvice, ali i dalje daleko od opasne zone.

Dinamo - Inter, izjave trenera Autor: YouTube