NBA

Phoenix Sunsi nakon dugo vremena spojili dvije pobjede, ali zašto se trener ovako ponaša prema Dariju Šariću?

22.01.2023 u 09:22

Iako su igrali bez svih svojih zvijezda, Phoenix Sunsi su uspjeli pred svojim navijačima svladati Indiana Pacerse sa 112:107 i tako su prvi put u posljednjih mjesec dana uspjeli spojiti dvije pobjede.

Košarkaši Philadelphije uspjeli su završiti niz gostujućih utakmica na Zapadu s perfektnih 5-0 slavljem 129:127 u Sacramentu, iako su protiv Kingsa bili bez svojih najvećih zvijezda Joela Embiida i Jamesa Hardena, koji su propustili dvoboj zbog ozljeda stopala.

U izostanku spomenutog dvojca Tyrese Maxey je preuzeo ulogu glavnog strijelca i završio dvoboj sa 32 koša, a tome je dodao i šest asistencija. Po 17 poena su ubacili Tobias Harris, Montrezl Harrell i Georges Niang.

Bila je to deveta uzastopna pobjeda Sixersa protiv Kingsa koji su tražili svoju sedmu pobjedu u nizu. Domaće je u porazu predvodio De'Aaron Fox sa 31 košem i devet asistencija. Harrison Barnes je pogodio šest trica i ubacio 27 poena, a Kevin Huerter je dodao 20.

Do devete uzastopne pobjede stigli su Boston Celticsi i učvrstili svoju poziciju najuspješnije momčadi u ligi. Celticsi su slavili sa 106:104 na gostovanju u Torontu, a najbolji strijelac gostiju bio je Jaylen Brown sa 27 koševa. Rezervisti Grant Williams i Malcolm Brogdon su sudjelovali sa 25, odnosno 23 poena, te time nadomjestili izostanak Jaysona Tatuma koji je propustio dvoboj zbog ozljede zgloba zapešća.

Boston je tijekom utakmice ostao bez još dvojice igrača: Marcus Smart je na kraju prvog poluvremena ozlijedio skočni zglob, a Robert Williams III. je zbog ozljede koljena nije ulazi u igru u drugom dijelu.

Ni domaća momčad nije bila bez problema. Fred VanVleet nije bio u momčadi, a O. G. Anunoby je napustio teren u trećoj četvrtini zbog ozljede skočnog zgloba. Raptorse je sa 29 koševa, 10 asistencija i devet skokova predvodio Pascal Siakam. Gary Trent Jr. je dodao 22 poena, a Precious Achiuwa je završio sa 17 koševa i 11 skokova.

Milwaukee Bucksi su na gostovanju u Clevelandu petu utakmicu zaredom bili bez ozlijeđenog Giannisa Antetokounmpa, što im je donijelo treći uzastopni poraz na gostovanjima. Cavaliersi su slavili sa 114:102, iako je i njima nedostajao najbolji igrač, Donovan Mitchell.

Njegov je izostanak na ovoj utakmici nadoknadio Evan Mobley koji je u pobjedu ugradio osobni rekord od 38 koševa, a tome je dodao i devet skokova. Darius Garland je sudjelovao sa 21 poenom i 10 asistencija.

Buckse je u porazu predvodio Jrue Holiday sa 28 koševa i 10 asistencija, dok je Bobby Portis Jr. spojio 23 poena i 11 skokova.

Iako su igrali bez svih svojih zvijezda, Phoenix Sunsi su uspjeli pred svojim navijačima svladati Indiana Pacerse sa 112-107 i tako su prvi put u posljednjih mjesec dana uspjeli spojiti dvije pobjede.

Dario Šarić je ponovno bio u početnom sastavu, ali je odigrao osam minuta u prvom poluvremenu i više nije ulazio u igru. Za to vrijeme je postigao jedan koš uz tri asistencije i dva skoka.

Šariću je ovo druga utakmica zaredom koju je započeo te na terenu proveo osam minuta. Phoenix je u oba slučaja došao do pobjede. Josh Okogie je sa 24 koša i 10 skokova bio najbolji igrač Sunsa, a Mikal Bridges je postigao 22 poena.

Strijelce gostiju predvodio je Bennedict Mathurin sa 23 koša, a T. J. McConnell je imao "triple-double" učinak sa 18 poena, 12 asistencija i 10 skokova.

Neočekivanu gostujuću pobjedu ostvarili su Charlotte Hornetsi koji su u trijumfu 122:118 u Atlanti nadoknadili 19 koševa zaostatka iz treće četvrtine. Terry Rozier je sa 34 koša bio najbolji strijelac utakmice, a pet poena je postigao u zadnjih 1.1 sekundi dvoboja, pogodivši svih pet slobodnih bacanja.

Mason Plumlee je završio sa 25 poena i 11 skokova, a P. J. Washington je ubacio 23 koša za pobjednike.

Atlanta je porazom prekinula niz od pet pobjeda. Dejounte Murray je ubacio 26 poena, a po 25 su postigli De'Andre Hunter i Trae Young koji je imao i 12 asistencija.

Preokret u drugom poluvremenu, u kojem su nadoknadili 12 koševa zaostatka, napravili su i Minnesota Timberwolvesi svladavši pred svojim navijačima Houston Rocketse sa 113:104. Najzaslužniji za 24. pobjedu Vukova bio je Anthony Edwards koji je ubacio 44 koša pogodivši osam trica. D'Angelo Russell je dodao 23 poena uz osam asistencija.

Rocketsi su doživjeli 13. uzastopni poraz u kojem ih je predvodio Alperen Sengun sa 19 koševa, 16 skokova i sedam asistencija, ali je u zadnjoj četvrtini ostao na samo jednom poenu.

Rui Hachimura je sa 30 koševa bio najbolji strijelac dvoboja u kojem su Washington Wizardsi pred svojim navijačima svladali Orlando Magic sa 138:118. Kyle Kuzma je spojio 25 poena i 10 skokova, a po 17 koševa su ubacili Kristaps Porzingis i Bradley Beal.

Markelle Fultz je predvodio Orlando sa 23 koša i osam asistencija, a Franz Wagner je dodao 20 poena.

NBA rezultati, 21.1.

• Phoenix Suns - Indiana Pacers 112:107 (Dario Šarić 8:10 min, 1 k, šut 0/1, 2 s, 3 a)
  • Toronto Raptors - Boston Celtics 104:106
  • Washington Wizards - Orlando Magic 138:118
  • Atlanta Hawks - Charlotte Hornets 118:122
  • Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 114:102
  • Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 113:104
  • Sacramento Kings - Philadelphia 76ers 127:129