borba u play-offu

Phoenix razbio Denver i MVP-a Nikolu Jokića kao nitko dosad! Chris Paul odigrao za povijest NBA-a, a Dario Šarić digao publiku na noge zakucavanjem i tricama

10.06.2021 u 08:51

Phoenix Sunsi daleko su najugodnije iznenađenje NBA lige ove sezone, a nakon što su i drugi puta srušili Denver Nuggetse, te tako poveli s 2-0 u pobjedama u polufinalu Zapada, poslali su jasnu poruku svima

U drugoj utakmici polufinala Zapadne konferencije Phoenix je uvjerljivom pobjedom nad favoriziranim Denverom 123:98 pokazao da se ne šali. Pobjeda od čak 25 koševa razlike protiv momčadi koja su svojim redovima ima novog najkorisnijeg igrača (MVP) Nikolu Jokića mnoge je iznenadila.

Od početka utakmice Phoniex je nošen sjajnim Chrisom Paulom nametnuo svoju igru, a pred kraj utakmice imali su vodstvo o čak 31 koša razlike. Dugo nitko tako nije razbio Denver. Phoenix je na poluvremenu vodio 52:42, a onda je u prve dvije minute treće četvrtine napravio seriju 10:1 i povećao vodstvo na 19 koševa. To je bio početak kraja Denvera...

Najbolji kod Phoenixa bili su Devin Booker s 18 koševa i 10 skokova te Chris Paul koji je upisao učinak od 17 koševa, 15 asistencija, pet skokova, jedne blokadom. I što je najvažnije, iskusni playmaker nije izgubio niti jednu loptu. što se u play-offu rijetko vođa za igrača s ovakvom minutažom. Naime, ovo je bila je tek šesta utakmica u povijest NBA play-offa da igrač koji je upisao najmanje 15 koševa i 15 asistencije nije izgubio niti jednu loptu.

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić igrao je 16 minuta i upisao je učinak od osam koševa (šut 3-6, trice 2-3), četiri skoka i jedne asistencije. Jednom je i zakucao na dodavanje Paula te je Šibenčanin svojim potezima digao publiku na noge.

Kod Denvera očekivano najbolji je bio novi MVP lige Nikola Jokić s 24 koša, 13 skokova i šest asistencija, ali nije bilo dovoljno.

Nakon dvije pobjede Phoenixsa serija sada seli u Denver na nove dvije utakmice.