NBA LIGA

Philadelphia nakon sedam pobjeda u nizu uvjerljivo poražena, 13 koševa Šarića

26.02.2018 u 10:21

Košarkaši Philadelphia Sixersa doživjeli su gostujući poraz od Washington Wizardsa 94:109, a hrvatski košarkaš Dario Šarić upisao je za Sixerse 13 koševa i osam skokova.

Sixersi su u glavni američki grad doputovali s nizom od sedam uzastopnih pobjeda, no još jednom se pokazalo kako u Capital One Areni nemaju previše sreće. U posljednjih osam susreta upisali su osam poraza. Ključnim se pokazala druga četvrtina koju su Wizardsi dobili sa 17 koševa razlike i na poluvremenu su imali + 19.

'Teško se vratiti u utakmicu kada na poluvremenu gubiš sa skoro 20 koševa. Nedostajalo nam je energije. Moram pohvaliti Wizardse jer su odigrali odlično, no naša igra u obrani je bila vrlo slaba', kazao je trener Sixersa Brett Brown.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić je za goste igrao 30 minuta postigavši 13 koševa uz šut 5-17, pri čemu je trice gađao 2-7. Dodao je i osam skokova, te tri asistencije. Joel Embiid je predvodio Sixerse sa 25 koševa i 10 skokova, dok je Ben Simmons ubacio 16 koševa. U domaćim redovima najefikasniji su bili Bradley Beal sa 24 koša, te Otto Porter Jr. sa 23 koša.

'Za nas je ovo iznimno važna pobjeda. Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme, a u nastavku smo uspjeli obraniti prednost. Dobro smo se kretali, a u obrani smo odlično zatvarali', kazao je trener Wizardsa Scott Brooks.

Iznenađenje večeri priredili su košarkaši San Antonio Spursa koji su na gostovanju pobijedili doprvaka Cleveland Cavalierse 110:94 i tako prekinuli niz od četiri poraza.

Nakon tri izjednačene četvrtine, gosti su posljednju dionicu otvorili serijom 11:0 pobjegavši na +13 (87-74). Cavsi su smanjili na osam koševa minusa, ali više od toga nije išlo premda je LeBron James zabio 33 koša, te dodao 13 skokova i devet asistencija. Nakon utakmice James je imao velikih prigovora na suđenje. Gostima je tijekom utakmice dosuđeno svega 12 osobnih pogrešaka pri čemu tek tri u drugom poluvremenu.

'Nije mi jasno zašto sam imao toliko malo slobodnih bacanja. Imao sam svega četiri slobodna bacanja, a tukli su me cijelo vrijeme', kazao je James.

Goste su do pobjede predvodili LaMarcus Aldridge sa 27 koševa, te Danny Green sa 22 koša, a još pet igrača je imalo dvoznamenkasti broj koševa.

• +23
Hrvatski košarkaši u NBA ligi u sezoni 2017/18. Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

'Svaka pobjeda za nas je važna. U posljednje vrijeme imamo uspona i padova, a ova pobjeda je posebna jer je ostvarena protiv jedne od najboljih momčadi u lig'i, kazao je Green. Ante Žižić je za Cavse igrao tek jednu minutu upisavši jedan skok.

U najzanimljivijoj utakmici večeri New Orleans Pelicansi su na gostovanju nakon produžetaka pobijedili Milwaukee Buckse 123:121. Bila je to peta uzastopna pobjeda Pelicansa što je njihov najduži pobjednički niz u posljednje tri godine. Dobili su i zadnjih šest produžetaka pri čemu dva u posljednja tri dana.

Do pobjede su vrlo lako mogli i domaćini. Milwaukee je 10 sekundi prije kraja produžetka imao napad, no drugi strijelac lige Giannis Antetokounmpo je promašio šut za novi produžetak, dok je u nastavku akcije Jason Terry zabio tricu, ali nakon isteka vremena.

'Sjajno je pobijediti nakon ovakve drame. Znali smo da će u zadnjem napadu ići na Antetokounmpoa. Pokušali smo zatvoriti njegov šut od table i uspjeli smo', kazao je trener New Orleansa Alvin Gentry. Goste je do pobjede predvodio Jrue Holiday sa 36 koševa, Anthony Davis je dodao 27 koševa i 13 skokova, a Rajon Rondo 16 koševa i 12 asistencija. Kod Bucksa najefikasniji je bio Khris Middleton sa 25, dok su Antetokounmpo i Eric Bledsoe dodali po 20 koševa.