DERBY D'ITALIA

Perišić zaradio crveni karton, Juve pobijedio Inter

05.02.2017 u 22:59

U najvećem derbiju talijanskog nogometa, poznatom i kao Derby d'Italia, Juventus je pobijedio Inter 1:0, a u posljednjim trenucima susreta isključen je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić...

Torinska 'stara dama' je do pobjede stigla golom Juana Cuardada u posljednjim trenucima prvog dijela. Kolumbijac je sjajno opalio s 25 metara i pogodio rašlje suparničkog gola.

U prvom poluvremenu je moglo biti još golova. Juve je dva puta pogađao okvir gola, prvo Dybala u 13. minuti, a zatim Pjanić u 43. minuti. I Inter je imao nekoliko prilika, a najbolju je imao Ivan Perišić koji je u 37. minuti nakon kornera pucao glavom, no Buffon je sjajno obranio. Samo minutu kasnije izglednu priliku je imao i Mario Mandžukić koji je nakon Cuardadove asistencije u padu pucao glavom pored gola.

Juventus je drugo poluvrijeme otvorio velikom prilikom, no Pjanićev udarac je Handanovič sjajno obranio. U 87. minuti sjajnu priliku imao je i Mandžukić, no slovenski vratar je još jednom odlično reagirao i jedan je od najzaslužnijih za to što Inter nije primio i više golova.

Inter je u drugom poluvremenu imao veći posjed lopte, no nisu stvorio nijednu pravu priliku i Juve je posve zasluženo slavio. U posljednjim trenucima susreta Ivan Perišić je zbog prigovora sucu Nicoli Rizzoliju dobio crveni karton.

Mandžukić je odigrao cijeli susret u redovima talijanskog prvaka, dok Marko Pjaca nije dobio priliku. Marcelo Brozović je za Inter igrao do 58. minute, kada je zamijenjen.