BUNDESLIGA

Perišić asistirao za gol Oliću, 'vukovima' to nije pomoglo

22.11.2014 u 18:04

U 12. kolu nogometnog prvenstva Njemačke Wolfsburg je u subotu u gostima izgubio od Schalkea 2-3, a jedan pogodak za 'vukove' postigao je Ivica Olić, i to na asistenciju Ivana Perišića.

Schalke je odlično krenuo i već nakon 25 minuta vodio je 3-0, a do kraja susreta Wolfsburg je uspio samo ublažiti poraz. Ivici Oliću, koji je igrao do 72. minute, ovo je bio peti prvenstveni pogodak, a Ivan Perišić odigrao je cijeli susret.

Bayer Leverkusen je u gostima svladao Hannover 3-1. Za Leverkusen su zabili Kiessling (46), Son Heung-min (58) i Bellarabi (72). Dario Krešić ostao je na klupi za pričuve Leverkusena, a Tin Jedvaj je ušao u igru u sudačkoj nadoknadi.

Nakon sedam utakmica bez pobjede Borussia Dortmund je bila na dobrom putu da upiše drugi trijumf zaredom u Bundesligi. Borussia je nakon prvog poluvremena vodila 2-0 golovima Aubameyanga (13) i Marca Reusa (45), ali su Lukas Rupp (60) i Mahir Saglik (81) domaćem Paderbornu donijeli remi. Da stvar bude gora u 67. minuti ozlijedio se Marco Reus te je iznesen s terena na nosilima.

Vodeći Bayern je uvjerljivo svladao Hoffenheim sa 4-0, a strijelci su bili Goetze (23), Lewandowski (40), Robben (82) i Rode (87).