'ZAGRIJAVANJE' ZA RIO

Paović i Lučić zlatne! Hrvatska berba medalja u Italiji

18.02.2016 u 19:34

Hrvatske stolnotenisačice Sandra Paović i Mirjana Lučić osvojile su zlatne medalje u svojim kategorijama na Otvorenom stolnoteniskom prvenstvu Italije za osobe s invaliditetom u Lignanu

Paović je u finalu kategorije 6 pobijedila Ukrajinku Marinu Litovčenko 3-2 (4,-8,-10,9,6). Sandra je gubila 1-2 u setovima, no uspjela je okrenuti rezultat i ostvariti pobjedu. Na putu do finala dobila je sva tri meča u skupini, a potom u polufinalu i Ruskinju Raisu Čebaniku rezultatom 3-1.

Zlatnu medalju osvojila je i Mirjana Lučić u kategoriji 10. U finalu je pobijedila Turkinju Umran Ertis sa 3-0. Lučić je na putu do zlata upisala pet pobjeda i pritom izgubila samo dva seta.

U kategoriji 3 Anđela Mužinić osvojila je srebro izgubivši u finalu od Šveđanke Ahlquist Ane Carins 2-3, dok je u kategoriji 1 Danijel Lazov osvojio broncu izgubivši u polufinalu od Njemca Nokelis Holger s 1-3.

Helena Dretar Karić i Pavao Jozić, nakon što su prošli grupe ispali su u četvrtfinalima.