16.06.2014 u 20:03

• +8

SP, skupina G: Njemačka - Portugal

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Francois Marit/Pool

Thomas Müller na prošlom je Svjetskom prvenstvu bio najbolji strijelac jer je osim pet pogodaka upisao i tri asistencije, a na ovom je ponovo krenuo vrlo jako. Postigao je svoj osmi pogodak u sedam utakmica SP-a

Utakmica protiv Portugala nije predstavljala problem za njemačke nogometaše, koji su potpuno nadigrali svoje protivnike i već na kraju prvih 45 minuta vodili s visokih 3:0. Junak utakmice bio je Thomas Müller, najbolji strijelac u Južnoj Africi, a i sada je zasjeo na vrhu ljestvice strijelaca.

Prvi je pogodak dao u 11. minuti iz jedanaesterca, drugi u 45-oj nakon što se dobro snašao u 16-ercu, a treći iz neposredne blizine u 84. minuti, kada je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme. Jedini pogodak koji nije bio njegovih nogu djelo gol je Samije Khedire, za konačnu Njemačku pobjedu 4:0. Time je Muller postigao čak osam pogodak u sedam utakmica koliko je odigrao na Svjetskom prvenstvu

Müller je tako postao prvi igrač koji je postigao hat-trick na ovom Svjetskom prvenstvu, te 49. u povijesti ovog natjecanja.