26:25 ZA HRVATSKU

Pala je Mađarska, rukometaši na korak do EP-a

14.06.2009 u 21:37

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u dvoboju je 6. kola skupine 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo, koje će se u siječnju sljedeće godine održati u Austriji, na svom terenu, u Zadru, svladala Mađarsku sa 26:25 (12:9)

Na kraju su se Mađari pokazali kao izuzetno tvrd suparnik s kojim smo morali čupati pobjedu u posljednjim trenucima utakmica. Bez obzira na relativno napet završetak, pobjeda izabranika Line Červara je više nego zaslužena.

Nakon uvodnih minuta koje su protekle u klasičnom ispitivanju snaga, naši su rukometaši ubacili u višu brzinu i praktički riješili sve u posljednjih deset minuta prvog dijela kad su od minusa od dva gola (5:7) došli do 12:9, što je bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Nastavak je donio furiozan početak 'kauboja' koji ni u jednom trenutku nisu dopustili Mađarima da se rezultatski približe, no što zbog nekih propuštenih napada, što zbog nekoliko neiskorištenih sedmeraca gosti iz Mađarske smanjuju prednost, te su čak u samoj završnici mogli doći do izjednačenja, ali je jednu stopostotnu akciju uspio obraniti Alilović i tako donijeti Hrvatskoj sva tri boda. Ovom pobjedom 'kauboji' su napravili veliki korak prema Europskom prvenstvu koje će se igrati u Austriji.

Dva kola prije kraja kvalifikacija Hrvatska vodi na ljestvici sa 10 bodova, slijede Mađarska i Slovačka s po osam.

U pretposljednjem kolu kvalifikacija Hrvatska će u srijedu ponovno u Zadru ugostiti Slovačku, dok će kvalifikacije okončati 21. ovog mjeseca gostovanjem u Grčkoj.
Plasman na EP izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz skupine.