BEZ POSLJEDICA

Ovo se rijetko viđa; majstor je promašio dva penala u nekoliko minuta i to na EP

19.05.2023 u 07:35

Zanimljiva priča oko penala u našoj skupini Europskog prvenstva nogometaša do 17 godina

Mladi hrvatski nogometaši do 17 godina porazom su otvorili nastup u skupini D na Europskom prvenstvu u Mađarskoj, bolji su bili vršnjaci Engleske s minimalnih 1-0 (1-0).

Engleska U17 je povela i jedini pogodak postigla već u osmoj minuti kada je hrvatsku mrežu pogodio Nwaneri. Mladi Englezi su mogli povećati vodstvo krajem prvog dijela, ali je jedanaesterac Goldinga u 41. minuti obranio hrvatski vratar Jan Hlapčić. Njegovu sjajnu reakciju pogledajte OVDJE.

U drugoj utakmice skupine Švicarska je s 2-0 pobijedila Nizozemsku uz luksuz dva promašena penala. Da stvar bude zanimljivija promašio ih je isti igrač u nekoliko minuta razmaka - Arlet Junior Ze.

Sve se to dogodilo u završnice utakmice kod sigurnog vodstva Švicarske 2-0 pa većih posljedica nije bilo. Uz to, Arlet Junior Ze je zabio gol iz igre.

Ipak, sljedeći puta izbornik će dobro razmisliti kome će povjeriti izvođenje penala.

Švicarci sljedeći susret igraju protiv Hrvatske u nedjelju 21. svibnja s početkom u 16:30 sati. Najbolje bi bilo da penala za Švicarce ni ne bude.