KRATKO I JASNO

Ovo misli egipatski izbornik o hrvatskom rukometu

18.01.2013 u 08:24

Hrvatski rukometaši su na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj protiv Egipta upisali četvrtu pobjedu, ali u redovima afričkog predstavnika nisu bili previše razočarani porazom

Egipćani su protiv aktualne europske i olimpijske bronce izvukli pristojan poraz 24:20, a situacijom na parketu bio je zadovoljan i njihov izbornik Asem Abdeltawab.

'Hrvatska ima fantastičnu rukometnu školu i mnogo smo naučili od nje. Moji igrači su bili malo uplašeni prije utakmice, jer su se suočili s olimpijskom broncom i bivšim svjetskim prvakom. No ohrabrio sam ih da čvrsto stoje u obrani i spriječe hrvatske kontre,' rekao je Abdeltawab i dodao:

'Taktika je funkcionirala u prvom poluvremenu, ali u sljedećih 12 minuta nastavka mi smo izgubili utakmicu. Svejedno je to bila dobra predstava, jer nismo odustajali u namjeri da smanjimo razliku. Gradimo novu momčad i zbog toga razloga plasman u osminu finala bio bi velik uspjeh.'